AlarmRegionWiadomość dnia

117 nowych przypadków koronawirusa na Śląsku. Coraz więcej młodych ludzi wśród zakażonych [KORONAWIRUS 22.05.2020]

Coraz więcej zakażonych koronawirusem na Śląsku. Już niemal co trzeci przypadek zakażenia w Polsce jest z woj.śląskiego. Najnowsze statystyki tego nie poprawiają.

 

 

Hejterzy niszczą Śląsk i górników! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Szczegółowe dane, opublikowane w piątek, 22 maja popołudniu przez Ministerstwo Zdrowia – podaje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

-Obecność koronawirusa wykryto w próbkach pobranych od: 43 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 61, najmłodszy 4 lata), nastolatki z powiatu pszczyńskiego, 5 mieszkańców Bytomia (najstarszy 50, najmłodszy 32 lata), 2 mieszkanek powiatu lublinieckiego (młoda i w średnim wieku), mieszkanki Czeladzi w średnim wieku, 2 mieszkanek Gliwic w średnim wieku, 5 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (najstarszy 45, najmłodszy 14 lat), mieszkanki Siemianowic Śląskich w sile wieku, 5 mieszkańców Rybnika (najstarszy 58, najmłodszy 10 lat), 8 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (najstarszy 57, najmłodszy 14 lat), 3 mieszkanek powiatu raciborskiego (2 młode i starsza), 9 mieszkańców powiatu rybnickiego (najmłodszy rok, najstarszy 41 lat), 10 mieszkańców Rudy Śląskiej (najstarszy 65, najmłodszy 25 lat), 2 mieszkańców Sosnowca (starsza kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 4 mieszkańców Żor (najstarszy 50, najmłodszy 33 lata), 3 mieszkańców powiatu częstochowskiego (2 kobiety: w sile wieku i w średnim wieku i mężczyzna w średnim wieku), 13 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najmłodszy 3 lata, najstarszy 69 lat) informują służby prasowe wojewody śląskiego.

 

Są tez i dobre informacje. 47 kolejnych osób wyzdrowiało. Tylko 3 z nich wymagały leczenia szpitalnego, pozostali zdrowieli w swoich domach pod nadzorem sanepidu. Najstarszy z wyleczonych ma 96 lat – to mieszkanka Bytomia, najmłodszy ma 12 lat – to mieszkanka Katowic. Łącznie mamy już 1319 mieszkańców wyleczonych z koronawirusa.

Tym samym liczba zakażonych koronawirusem wynosi w całej Polsce już 20 619. 982 osoby zmarły. W woj. śląskim liczba zakażeń koronawirusem potwierdzonych testami wynosi już 6 618. Walkę z COVID-19 przegrało 187 osób. Do tej pory w województwie śląskim przebadano ponad 64,5 tysiąca próbek.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Ministerstwo Zdrowia/WSSE w Katowicach/ Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2020: Premier Morawiecki podał prawdopodobną datę wyborów prezydenckich

Katowice: To już chyba przesada! Ludzie kradną wodę z cmentarza w Bogucicach! [WIDEO]

Kolejne kombinezony od WOŚP dla medyków walczących z COVID-19

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close