RegionWiadomość dnia

22 nowe przypadki koronawirusa na Śląsku. Ozdrowieńców dwa razy więcej!

To jeszcze nie odwrócenie tendencji, ale na pewno dobry prognostyk. W drugiej fali wyników testów na obecność koronawirusa, opublikowanej przez Ministerstwo Zdrowia, w woj.śląskim wykryto zaledwie 22 nowe przypadki. Ozdrowieńców jest jednak ponad 2 razy więcej!

 

 

Zobacz także: Kopalnie na Śląsku zamknięte na 3 tygodnie przez koronawirus


Szczegółowe dane dotyczące nowych zakażeń przekazał Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

-Zakażenie wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców: 4 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 69, najmłodszy 41 lat), 2 starszych mieszkanek powiatu żywieckiego, starszego mieszkańca Żor, starszego mieszkańca Rybnika, starszego mieszkańca Będzina, mieszkanki Bytomia w średnim wieku, 10 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (najstarszy 90, najmłodszy 54 lata), 2 mieszkańców powiatu kłobuckiego (w sile wieku i starszy) – poinformował ŚUW w Katowicach.

52 kolejne osoby wyzdrowiały – wszystkie będąc w izolacji domowej, pod nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy ozdrowieniec ma 84 lata – to mieszkanka Mysłowic, najmłodszy ma 5 lat i mieszka w Zabrzu. W sumie w województwie śląskim jest 2632 ozdrowieńców.

W sumie, uwzględniając nowe dane, liczba zakażonych COVID-19 wynosi 27 842, zmarło do tej pory 1 206. W województwie śląskim mamy już 10 178 przypadków COVID-19 potwierdzonych wynikami testów. 253 osoby zmarły.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Minister Zdrowia

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Polska nareszcie otwiera granice! Znamy już dokładną datę, kiedy znikną kontrole!

NOWY REKORD przypadków koronawirusa! Znowu najwięcej na Śląsku! [KORONAWIRUS 8.6.2020]

Katowice: Basen Brynów już otwarty! Na razie może popływać 66 osób [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close