RegionWiadomość dnia

240 tysięcy złotych od katowickich księży dla szpitala w Mikołowie. To kapłańska jałmużna postna

240 tys. zł na Szpital im. św. Józefa w Mikołowie zebrali księża archidiecezji katowickiej w ramach kapłańskiej jałmużny postnej. O wsparcie placówki poprosił ich w Wielkim Poście abp Wiktor Skworc.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Metropolita katowicki w specjalnym komunikacie przesłanym do księży dziękuje im za przekazane darowizny i informuje, że zebrana kwota (240 tys. zł) została przelana na konto Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek z przeznaczeniem na działalność szpitala.

-Księżom, którzy w duchu braterskiej jedności i zrozumienia solidaryzowali się z potrzebami Szpitala św. Józefa, składam serdeczne »Bóg zapłać« i dedykuję słowa Pana Jezusa skierowane do bogatego młodzieńca: »Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!« (Mt 19,21) – czytamy w komunikacie. Arcybiskup darczyńcom życzy obfitości łask paschalnych i dalszego wytrwałego naśladowania naszego Pana i Mistrza.

Szpital św. Józefa w Mikołowie jest najstarszym szpitalem w mieście i w tym roku mija 120 lat, odkąd leczeni są w nim mieszkańcy miasta, powiatu mikołowskiego, a także innych miejscowości. Zgromadzenie, po przejęciu na nowo szpitala w 1998 r., zainwestowało wielkie pieniądze, dostosowując szpital do aktualnych wymagań. W ostatnich latach wybudowano tam nowoczesny blok operacyjny z centralną sterylizatornią i pracownią endoskopii oraz nową izbę przyjęć.

Szpital w ramach kontraktu otrzymuje stosunkowo skromne środki z Narodowego Funduszu Zdrowia. Trudną sytuację finansową pogłębia jeszcze obecna sytuacja związana z pandemią.

 

źródło: Archidiecezja Katowicka
foto: archidiecezjakatowicka.pl/Henryk Przondziono /Foto Gość

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Licznik szczepień na Śląsku dobija do miliona. Powstają nowe punkty szczepień masowych

Samolot z lotniska w Pyrzowicach musiał drogą pojechać do Zabrza [WIDEO, ZDJĘCIA]

Śląskie: Niesamowite znalezisko w starym kredensie! Nikt się tego tam nie spodziewał! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close