RegionWiadomość dnia

46. Bieg na Bruclik w Istebnej [WIDEO]

Najstarsza impreza w Polsce na nartach biegowych odbyła się dzisiaj w Istebnej. Na trasach Kubalonki wielu wielbicieli tego sportu po raz 46 walczyło o główną nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca, czyli Istebniański Bruclik oraz „kabotka” w damskiej kategorii.

46. Bieg na Bruclik w Istebnej [WIDEO]

-Warunki są trudne, ale stabilne, na całej trasie jest mokro pada, siąpi deszcz, ale trasa organizatorzy no stanęli na wysokości zadania, przygotowali trasę na miarę możliwości – mówi Jacek uczestnik biegu z Krosna.  -Bardzo się cieszę, no bo ciężkie były trasy, ciężko do przygotowania przede wszystkim, super że się udało w ogóle je zorganizować, a wystartowałam, temu że to jest taki tradycyjny bieg tutaj w Istebnej – komentuje Magdalena Kobielusz z Istebnej, zwyciężczyni „kabotka”.  -W sumie te zawody Bruclik to od małego w nich startuję więc w tym roku też chciałem wystartować, dlatego też że w głównej kategorii mogłem startować – opowiada Łukasz Gazurek z Jaworzynki zwycięzca biegu głównego o Bruclik.

Z roku na rok zgłasza się co raz więcej uczestników, nie tylko z naszego regionu, ale także całej Polski, Czech czy Słowacji.

– Koniecznie nam zależy na tym, żeby tradycję podtrzymania biegu o Istebniański Bruclik były kontynuowane w gminie Istebna. Spotykamy się dzisiaj po raz 46, jest to najstarszy bieg w Polsce – Łucja Michałek wójt gminy Istebna. 

– Myślę, że to jest też impreza oczywiście, że ściąga osoby nie tylko z innych województw, całej Polski, ale mamy tutaj też osoby spoza granic naszego kraju, bo to międzynarodowa impreza, więc można powiedzieć, że ten bieg rozsławia nie tylko cale województwo Śląskie, ale tez jest znany u naszych sąsiadów bo i Czesi, Słowacy tutaj przecież biegają i są także bardzo się cieszę, że tyle osób uczestniczy w tym biegu – Beata Białowąs Członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Uczestnicy z tych Państw, aby wziąć udział musieli wykonać testy, które umożliwiły im start w biegu. Zawody zostały podzielone na kilka kategorii, a brały w nich udział dzieci, kobiety oraz mężczyźni. Patronat nad imprezą objął między innymi Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz gmina Istebna.

 autor: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Aż 5 różnych szczepów koronawirusa na Śląsku! Jest też wariant brytyjski!

Metropolitalna spalarnia śmieci w końcu powstanie? GZM chce, żeby sąd zajął się unieważnieniem uchwały przez wojewodę

Nie wszystko można streamować w sieci. 18-latek pokazał o wiele za dużo!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close