KrajRegionWiadomość dnia

Epidemia koronawirusa: 52 osoby zakażone koronawirusem w klasztorze

52 osoby z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie mają  koronawirusa. Mowa o 42 zakonnicach, księdzu i pracownikach Domu Pomocy Społecznej, który prowadzą siostry. Co z podopiecznymi?

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Do zakażenia koronawirusem może dojść w każdej chwili, a wystarczy kontakt z osobą zainfekowaną, która nie przejawia żadnych objawów. Najgorzej jest w miejscach, o których mowa w tym artykule, czyli odizolowanych w samej swojej naturze. Klasztor Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo stał się epidemicznym ogniskiem. Z ostatnich informacji wynika, że do 52 wzrosła ilość potwierdzonych przypadków zakażeń z tej placówki. Przypomnijmy, że siostry zakonne zarządzają również Domem Pomocy Społecznej, w którym przebywają osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Na szczęście żaden z podopiecznych nie został zakażony, co potwierdziły uprzednio wykonane testy.

Pierwszą osobą, u której tydzień temu potwierdzono koronawirusa, była zakonnica z chełmińskiego klasztoru, pracująca w Nowym Szpitalu w Świeciu. Po tym przebadano wszystkie osoby związane z klasztorem i DPS-em, a także osoby mające z nimi kontakt. Łącznie próbki do badań pobrano od ponad 300 osób. – czytamy na łamach RMF 24. 

Siostry oraz reszta zarażonych, zostali przewiezieni do izolatorium w Ciechocinku oraz do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. W poniedziałek osoby przebywające w DPS-ie oraz pracownicy zostaną ponownie przebadani. Biskup toruński Wiesław Śmigiel prosi o modlitwę za zdrowie chorych – Módlmy się do Jezusa, króla miłosierdzia, o opiekę nad siostrami, pracownikami świeckimi i ich rodzinami oraz nad podopiecznymi. Niech Maryja, uzdrowienie chorych, wyprasza łaskę zdrowia i będzie umocnieniem w tym trudnym czasie – 

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jest prośba do premiera o zwiększenie limitu wiernych w kościołach

Rekordowy skok zakażeń koronawirusem na Śląsku! Aż 141 nowych przypadków 1 maja!

Ponad 114 tys. zakażonych. Czy Polskę czeka taki sam scenariusz

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close