Region

8121 zł miesięcznie! Gdzie zarabia się takie kokosy?! Zobacz, w których miastach zarabia się najwięcej!

Jastrzębie-Zdrój, Warszawa i Jaworzno – to czołówka miast z najwyższym przeciętnym wynagrodzeniem brutto w Polsce. Statystycznie najmniej zarabia się w Grudziądzu, Piotrkowie Trybunalskim i Tarnobrzegu – informuje Radio Zet.

Dlaczego chcą zamknąć Nikiszowiec? TOP 5 Silesia Flesz

Takie dane opublikował Główny Urząd Statystyczny. Według nich przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Jastrzębiu-Zdroju wynosi 8121 zł, podczas gdy średnia krajowa to 4835 zł. Na drugim miejscu znalazła się Warszawa, gdzie średnia wynosi 6433 zł. Na trzecim miejscu kolejne miasto z województwa śląskiego – Jaworzno. Tu, według danych, zarabia się 5848 zł, co stanowi 121 proc. średniej krajowej.

Z kolei w Katowicach przeciętne miesięczne wynagrodzenie to 5699 zł. Nieco niżej są Gliwice (5451 zł) i Dąbrowa Górnicza (również 5451 zł). Według danych najgorzej zarabia się w Grudziądzu. Tam średnia to 3743 zł, czyli tylko 77 proc. średniej krajowej.

Źródło: Radio Zet, fot. poglądowe pixabay.com

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Brutalny mord! Zastrzelili i spalili Łukasza z Chorzowa! NOWE FAKTY

Zniszczone krawężniki i miejska zieleń. Szkody po defiladzie [WIDEO]

Mobilny outlet Biedronki! Przeceny nawet do 70%

Ostrzeżenie dla kierowców! Nowa metoda złodziei

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close