AlarmRegion

Śląskie: Nowa metoda złodziei! Ostrzeżenie dla kierowców

„Na drut” – to nowa metoda śląskich złodziei. Słyszysz niepokojące dźwięki z podwozia swojego auta zaraz po dłuższym postoju np. przed supermarketem? Być może to atak złodzieja. Przekonała się o tym mieszkanka Lublińca.

 

 

Właścicielka zaparkowała auto na parkingu pod sklepem i udała się na zakupy. W tym czasie złodziej wplótł w jej koła drut. Poszkodowana wróciła z zakupów i chciała odjechać do domu, lecz usłyszała hałas spod kół swojego samochodu. Gdy wysiadła z auta i chciała sprawdzić co się stało złodziej ukradł jej torebkę z przedniego siedzenia. Tak na przykładzie mieszkanki Lublińca policja poznała nową metodę okolicznych złodziei czyli „na drut”.

Dlaczego chcą zamknąć Nikiszowiec? TOP 5 Silesia Flesz

Metoda „na drut” jest bardzo podobna do znanej już policji metody „na butelkę”. Różni się właściwie tylko narzędziem.

Policja apeluje by ostrożnie podchodzić do tego typu usterek, które zdarzyły się po dłuższym postoju w miejscu publicznym. Przed sprawdzeniem co się stało, należy zasunąć szyby, wyłączyć silnik i zamknąć auto. Dzięki temu możemy uniknąć nieprzyjemności jakimi bez wątpienia są utrata pieniędzy czy dokumentów.

 

Sposobów na kradzieże z wykorzystaniem samochodu jest wiele. „Na stłuczkę”, to popularna metoda, w której złodzieje celowo uderzają w jakiś samochód, by wykorzystać chwilę nieuwagi i ukraść cenne przedmioty. Złodzieje mogą wykorzystać również nasze przyzwyczajenia, np. gdy wychodzimy by otworzyć bramę i nie wyłączamy silnika. Teraz policja ostrzega przed kolejnym sposobem złodziei – „na drut”. uważajcie więc!

Mateusz Pojda

źr.: autokult.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Defilada 100-lecia? Święto Wojska Polskiego w Katowicach ściągnęło tłumy [WIDEO]

Arcybiskup Marek Jędraszewski z poderżniętym gardłem! ZDJĘCIA szokują

Ogromny pożar sortowni odpadów. Zobaczcie ZDJĘCIA i WIDEO z miejsca akcji

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

4 thoughts on “Śląskie: Nowa metoda złodziei! Ostrzeżenie dla kierowców”

  1. „Przed sprawdzeniem co się stało, należy zasunąć szyby, wyłączyć szyby i zamknąć auto”.
    Jak się wyłącza szyby w samochodzie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close