KrajRegionZdrowie

98 procent zgonów na covid-19 to niezaszczepieni. Ministerstwo zdrowia przedstawia statystyki

Ministerstwo zdrowia zaprezentowało dane z których wynika, że aż 98% zgonów na covid-19, to osoby niezaszczepione przeciwko koronawirusowi. Jak wynika z ministerialnych wyliczeń – od początku czerwca tylko niecałe 2 procent śmiertelnych przypadków covid-19 to osoby w pełni zaszczepione.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

Dane obejmują okres od początku czerwca do 13 lipca tego roku. Jak wynika z wyliczeń resortu zdrowia – w tym czasie na covid-19 zmarło 26 osób, które otrzymały pełny cykl szczepień wymaganych do uzyskania odporności na wirusa SARS-CoV-2. Ile zatem zmarło osób niezaszczepionych? W raporcie ministerstwa zdrowia czytamy, że (…() od 1 czerwca do 13 lipca 2021 r. odnotowano 1428 zgonów u osób z rozpoznanym zakażeniem koronawirusem, a z tej grupy tylko 26 chorych przebyło pełen cykl szczepień.

Jak czytamy dalej w wyliczeniach ministerstwa – 21 osób zmarłych spośród w pełni zaszczepionych to osoby powyżej 70 roku życia.

Jeszcze lepiej wypada statystyka zakażeń – koronawirusem zakaziło się do tej pory (moa o wykrytych przypadkach) zaledwie 0,61% osób w pełni zaszczepionych.

Zdaniem specjalistów, pełne zaszczepienie zmniejsza znacznie ryzyko zakażenia, ale nawet jeśli do niego dojdzie – zmniejsza znacznie możliwość ciężkiego przejścia koronawirusa lub zgonu z powodu covid-19. Resort zdrowia ma nadzieję, że takie wyniki statystyk przekonają tych, którzy nie są zaszczepieni jeszcze nawet jedną dawką szczepionki na koronawirusa.

 

źródło: MZ, RMF FM
red: W. Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Widz TVS swoją nagrodę oddał na szczytny cel. Piękny rower zaparkował w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Chorzowie

Zabójstwo w Borowcach: Policja wprowadza do akcji psy do poszukiwania zwłok. Zabójca rodziny nie żyje?

Częstochowa: Estakada na DK 1 idzie do wyburzenia. Będzie nowa, ale będą też ogromne utrudnienia!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close