Region

Akcja szczepień służb mundurowych: zaszczepiono już 4,5 tys. osób

Tylko od 25 marca zaszczepiono ok. 4,5 tysiąca przedstawicieli służb mundurowych w województwie śląskim. Szczepienia przeprowadzano w szpitalu tymczasowym w MCK, Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej oraz w Częstochowie. Akcja trwa nadal.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

25 marca szczepienia mundurowych ruszyły na Śląsku, a całość działań koordynowana jest w naszym województwie przez policjantów ze Sztabu Policji KWP w Katowicach. Jako pierwszy wśród stróżów prawa w naszym województwie, dawkę szczepionki przyjął szef śląskich policjantów inspektor Roman Rabsztyn, inaugurując w ten sposób akcję i dając dobry przykład mundurowym. Za nim szczepieniom poddali się kolejni policjanci.

Od początku akcji szczepień w naszym województwie, czyli w ciągu 8 dni szczepionkę przyjęło blisko 4,5 tysiąca przedstawicieli służb mundurowych, w tym blisko 2700 policjantów. Kolejne szczepionki w świąteczny weekend przyjmie 500 funkcjonariuszy innych służb. – Szczepić się będziemy także przez cały świąteczny weekend z uwagi na to, że w tym okresie nie będą szczepione inne grupy obywateli. Tylko w wielkanocny poniedziałek planujemy zaszczepić 1350 mundurowych, z czego 1000 stanowi grupa policjantów – informuje Śląska Policja.

Mundurowi szczepieni są w trzech miejscach, czyli: w Szpitalu Tymczasowym MCK w Katowicach, Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej i SP ZOZ MSWiA Poliklinice w Częstochowie.

Źródło i foto: Śląska Policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PMS czyli Punkty Masowego Szczepienia powstają na Śląsku. W Katowicach przy Placu Sejmu Śląskiego

Ile wydamy na świąteczne zakupy w tym roku? Na pewno sporo

POTĘŻNY biurowiec powstanie przy DTŚ w Katowicach. To nowy budynek prokuratury

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close