Region

W Jaworznie ruszają masowe punkty szczepień

Jaworzno uruchamia dwa nowe punkty szczepień, które znajdą się w hali sportowej przy ul. Inwalidów Wojennych, a także w poradni przyszpitalnej jaworznickiego szpitala. Dziennie będą w stanie zaszczepić ok. 500 mieszkańców.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Trudna sytuacja epidemiologiczna w naszym województwie i chęć zapewnienia jak największej liczbie mieszkańców dostępności do szczepienia, spowodowała, że potwierdzamy uruchomienie jeszcze w kwietniu dwóch nowych punktów masowych szczepień, rozpatrujemy także kolejne dwie lokalizacjemówi Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna. – Chcemy, być jak najlepiej przygotowani, gdy dotrą od nas deklarowane przez rząd duże ilości szczepionek. W tej sytuacji, by rozszerzać dostęp i zintensyfikować ilość wykonywanych szczepień, wystąpiliśmy do podmiotów POZ o uruchomienie w ich placówkach nowych, dodatkowych punktów oraz zwiększenie liczby mieszkańców, którzy w każdym dniu będą mogli być szczepieni.

Jak informuje Urząd Miejski w Jaworznie rozważane są kolejne lokalizacje dla stworzenia nowych punktów masowego szczepienia. – Każda kolejna propozycja będzie analizowana i w odpowiedniej procedurze rozpatrywana, by z powszechnością szczepień nierozerwalnie połączone było również bezpieczeństwo mieszkańców zgłoszonych do programu szczepień – czytamy w komunikacie urzędu.

Źródło: UM Jaworzno

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PMS czyli Punkty Masowego Szczepienia powstają na Śląsku. W Katowicach przy Placu Sejmu Śląskiego

Ile wydamy na świąteczne zakupy w tym roku? Na pewno sporo

POTĘŻNY biurowiec powstanie przy DTŚ w Katowicach. To nowy budynek prokuratury

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close