reklama
Kategorie

Będą czytać całą noc! 3 czerwca Noc Bibliotek. Jaki PROGRAM na Śląsku?

Z uwagi na nietypową – późną – porę organizatorzy przygotowali dla uczestników atrakcyjne wydarzenia. Hol główny Biblioteki Śląskiej zamieni się w tym czasie w swoistą kawiarnię literacko-muzyczną. W półmroku publiczność słuchać będzie opowieści osób, dla których ciemność jest wyzwaniem, sensem życia albo stanem, w którym najlepiej czuje się ich wyobraźnia. Przy fortepianie zasiądzie Kaja Kosowska – niewidoma pianistka, doktorantka Akademii Muzycznej w Katowicach. O swoim „widzeniu świata” opowie niewidomy podróżnik Krzysztof Wostal.

 

W czeluści schowane pod ziemią zabierze publiczność grotołaz i muzealnik Grzegorz Kuśpiel. O mistycznych przeżyciach związanych z oglądaniem zorzy polarnej w podbiegunowych ciemnościach opowie prof. Dariusz Rott, literaturoznawca zakochany w Islandii. W odgłosy nocnego życia lasów będzie można wsłuchać się wraz z dr. Jerzym B. Paruselem, dyrektorem Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. W ciemności istnieją również małe, samowolne cząsteczki, dzięki którym ludzie przeżywają swój czas we wszechogarniającym kosmosie. Opowiastkę o tym, jak wszystko się zaczęło i trwa, przedstawi prof. Władysław Borgieł, fizyk. Jest też możliwe, że w „Noc Biblioteki Śląskiej” zaskoczy wszystkich zgromadzonych swoją obecnością jakaś tajemnicza postać. „Opowiastkom spod zamkniętych powiek” będą towarzyszyć doznania wizualne i dźwiękowe. Prowadzenie spotkania: red. Beata Tomanek z Polskiego Radia Katowice.

reklama

Nieco wcześniej (o godz. 18.00) zostaną zorganizowane warsztaty detektywistyczne dla dzieci, inspirowane książką Zofii Staniszewskiej „Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka biblioteki”. Tę część programu Biblioteka Śląska przygotowała wspólnie z Wydawnictwem Debit i Domem Dziecka Stanica w Katowicach. Wstęp wolny.(źr:slaskie.pl)

 

 

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button