RegionWiadomość dnia

Beskidy: Turyści ruszają na szlaki. Z zachowaniem bezpieczeństwa!

Za oknem piękna pogoda, a weekend trwa w najlepsze. Wszystko to zachęca turystów, by wyrwać się na chwile ze zgiełku miasta i powędrować w Beskidy, a dokładniej do Wisły, która jest chlubą naszego regionu. Hotelarze po obluzowaniu obostrzeń wdrażają procedury bezpieczeństwa, ale cieszą się, że spragnieni odpoczynku ich odwiedzają.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Turyści w trakcie pierwszego weekendu, który następuje w trakcie II etapu znoszenia obostrzeń nałożonych na Polaków, w związku z walka z pandemią koronawirusa, chętnie odwiedzają Wisłę. Krótki wypad, może okazać się świetnym odroczy nie, po długiej izolacji. Warto dodać, że otwarte są już hotele i pensjonaty, jednak te drugie, mniejsze cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem. – To dobra tendencja, bo możemy się bardziej przygotować do pełnego otwarcia — powiedział nam dyrektor jednego z hoteli w Wiśle na antenie Radia Katowice. Odnotowano również wiele osób, które przemierza turystyczne szlaki naszych Beskidów. Jednak przypomnijmy, że schroniska górskie są jeszcze zamknięte, choć niektóre z nich serwują posiłki na wynos.

Pamiętajmy jednak, że pandemia koronawirusa w Polsce trwa i warto uważać na zdrowie swoje oraz swoich bliskich. Maseczki ochronne, rękawiczki oraz środki dezynfekcyjne to znaki rozpoznawcze dzisiejszych czasów, które stanowią pierwszą linię obrony przed nawet i śmiertelnym zakażeniem SARS-COV2. Rząd apeluje – mimo pięknej pogody, bądźmy rozważni, a my do tego apelu się dołączamy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie wszyscy hejtują medyków. Przypadek z Mysłowic chwyta za serce <3 [WIDEO]

Radar temperatury? Wynalazek ze Śląska to strzał w koronawirusową dziesiątkę!

Piłka nożna na Śląsku: Dla wielu klubów to koniec sezonu. ZPN wydał decyzję [WIDEO]

źródło: Radio Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close