KategoriaRegionWiadomość dnia

Bielsko-Biała: Oszukał ponad 60 osób na około 15 tys. złotych!

21-letni mieszkaniec Bielska trafił do aresztu. Policja zatrzymała mężczyznę w związku z jego nielegalnym procederem, który prowadził na jednym z popularnych portali internetowych.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

Młody mężczyzna znalazł „świetny” sposób na zarabianie pieniędzy. Od dłuższego czasu sprzedawał sprzęt komputerowy na jednym z popularnych portali internetowych. Ceny sprzętu wahały się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Po przeprowadzeniu transakcji pojawiał się jeden podstawowy problem – akcesoria komputerowe nigdy nie trafiały do nowych nabywców. Obława na oszusta trwała od 2019 r. gdy do funkcjonariuszy pierwszego komisariatu w Bielsku wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Potem pojawiły się kolejne skargi pokrzywdzonych ludzi z całej Polski. Nasz główny bohater był jednak bardzo sprytny – zmieniał konta bankowe, numery telefonów. Oczywiście nie wpływało to na pracę śledczych i sprawa nabrała jeszcze większego rozpędu. Finalnie we wtorek (11.02) policjanci weszli do mieszkania aresztowanego, zatrzymali go i zawieźli przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie – grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni zaznaczają, że cała sprawa jest rozwojowa bo osób oszukanych może być znacznie więcej!

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku czy w Zagłębiu? Gdzie powstać może spalarnia śmieci? Pytamy w LOŻY PREZYDENTÓW

Ministerstwo Zdrowia wydało KOMUNIKAT w sprawie koronawirusa w Polsce

Book trailer do „Śladu” Przemysława Żarskiego już w sieci. Trwa premiera jego drugiej książki!

źródło: KWP Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close