AlarmRegion

BRAWA dla tych policjantów! Gdyby nie ich pomoc, mężczyzna spłonąłby żywcem

Bohaterska postawa policjantów z Tarnowskich Gór. Ryzykując własne życie wyciągnęli z palącego się mieszkania poparzonego mężczyznę. Gdyby nie ich pomoc, pewnie skończyłoby się to tragedią.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę tuż przed 23. Wtedy policja otrzymała zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku przy ul. Ułańskiej w Tarnowskich Górach. – Zgłaszającego zaniepokoił dym wydobywający się spod drzwi sąsiada – informuje policja.

Funkcjonariusze pojawili się na miejscu jako pierwsi. Sytuacja była poważna, bo klatka schodowa była zadymiona, a spod drzwi jednego z mieszkań wydobywał się czarny dym. – Policjanci próbowali wyważyć drzwi, ponieważ mieli informację, że w środku może znajdować się starszy mężczyzna. Niestety zamki trzymały bardzo mocno. Nie obyło się więc bez specjalistycznego sprzętu, użytego przez strażaków, którzy dotarli na miejsce – relacjonuje tarnogórska policja.

Po wyważeniu drzwi, z mieszkania wydobywał się gęsty dym. To znacznie utrudniało poszukiwanie będącego w środku mężczyzny. Zadymienie było tak duże, że służby podjęły decyzję o ewakuacji z bloku 5 osób.

Strażacy dotarli do poszkodowanego seniora. 72-latek był półprzytomny. Trafił pod opiekę medyków, którzy czekali przed blokiem. Mężczyzna z poparzeniami dróg oddechowych trafił do szpitala. Innym lokatorom nic się nie stało.

W ustaleniu przyczyn pożaru śledczym pomaga biegły z zakresu pożarnictwa.

Źródło i foto: Policja Śląska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Znowu brakuje na Śląsku osocza ozdrowieńców!

Śnieg nadciąga do Polski! Temperatury nadal dodatnie. Sprawdź prognozę pogody

Kiedy przypadają niedziele handlowe w 2021 roku? Będzie ich tylko siedem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close