RegionWiadomość dnia

Bytom: Bobrek do rewitalizacji. Będą konsultacje z mieszkańcami

Bytom kontynuuje proces odnowy, którego kolejnym ważnym elementem jest projekt Rewitalizacji podobszaru 8 w Bobrku – niegdyś jednej z najbardziej uprzemysłowionych części miasta. Na poniedziałek, 25 stycznia w sali parafialnej kościoła Św. Rodziny przy ul. Konstytucji 24, zaplanowano dyżur punktu konsultacyjnego dla mieszkańców ulic objętych rewitalizacją.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Przed nami kolejna, ważna inwestycja związana z rewitalizacją Bobrka. Zachęcam do zapoznania się z projektem, który zakłada szereg inwestycji, w tym rewitalizację zabytkowego osiedla Nowej Kolonii Robotniczejmówi wiceprezydent Michał Bieda.

Rewitalizacja podobszaru 8 w Bobrku zakłada między innymi zagospodarowanie terenu osiedla nowej Kolonii Robotniczej (od ul. Czajkowskiego w kierunku północnym – ul. Olszewskiego, ul. Jochymczyka, ul. Stalmacha, ul. Żwirowa). Planowane są do stworzenia m.in. strefy sportu, strefy zabawy dla najmłodszych, placyki gospodarcze, strefy wypoczynku, nowe ciągi piesze, strefy zieleni oraz oświetlenie. Projekt zakłada także wyburzenie budynków oficyn i zabudowań gospodarczych przy ul. Zabrzańskiej 126, ul. Konstytucji 31a, ul. Konstytucji 38.

Powstałe w latach 1907 – 1922 osiedle Nowa Kolonia Robotnicza wybudowane dla pracowników Huty Julia oraz kopalni Hrabina Johanna. To jeden z elementów dziedzictwa przemysłowego naszego miasta i Bobrka. Architektura osiedla nawiązuje do stylów historycznych, secesji i modernizmu. Do dziś zachowało się ponad 50 domów.

Od końca XIX w. Bobrek przeżywał szybki rozwój, o czym świadczy narastająca liczba mieszkańców: 2,3 tys. w 1891 r., 6 tys. w 1904 r. i aż 12,9 tys. w 1928 r. Po II wojnie światowej Bobrek tętnił życiem, działała tu kopalnia i huta z koksownią oraz wiele innych zakładów produkcyjnych. Upadek przemysłu spowodował masową emigrację z dzielnicy. Teraz dzielnica zyska szansę na nowe życie, dzięki rewitalizacji.

Punkt konsultacyjny dyżurować będzie 25 stycznia w godzinach od 15.00 do 17.30 w salce parafialnej kościoła Świętej Rodziny przy ul. Konstytucji 24. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Gminy Bytom i projektant.

źródło: UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Cios prosto w serce – to przyczyna zgonu 13-letniej Patrycji. Była w ciąży [NOWE FAKTY]

„To jest kpina, to jest propaganda!” Pacjenci o rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19

Bułkęs w Katowicach otworzył lokal mimo obostrzeń. Przyszli klienci, policja i sanepid [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close