Region

Bytom: Co słychać na placu budowy nowej hali lodowiska?

Prace w nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego są już na ukończeniu. Rozpoczął się właśnie montaż band wokół tafli lodowiska, a na zewnątrz trwają już prace związane z elewacją wizerunku hokeisty. Na razie płyty elewacyjne są przykryte specjalną folią, jednak już wkrótce będziemy mogli zobaczyć końcowy efekt prowadzonych tam robót.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Trwają intensywne roboty w hali lodowiska

Przypomnijmy, że na lodowisku zamontowano już na trybunie wschodniej i zachodniej łącznie 1156 krzesełek, zaś na trybunie VIP, 96 krzesełek. W sumie w nowej hali będą 1252 miejsca siedzące. Warto dodać, że wykonawca nowego obiektu, Konsorcjum Firm: Meritum Grupa Budowlana z Krakowa i Przedsiębiorstwo Produkcyjno i Usługowe „Concret” z Tychów – w hali prowadzi prace wykończeniowe związane z montażem płytek ceramicznych i sanitariatów w łazienkach, a także montowane są również szafki w szatniach dla zawodników oraz trwają roboty malarskie w pomieszczeniach i ostatnie prace w sali gimnastycznej.

Ponadto realizowane są również roboty związane z montażem żelbetowych stopni zewnętrznych schodów. Warto dodać, że na lodowisku zamontowano również inteligentny system oświetlenia, który umożliwia sterowanie światłami podczas imprez hokejowych w hali oraz tablicę wyników.

Budowa nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego 71 to jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych realizowanych w Bytomiu, na której skorzystają wszyscy mieszkańcy naszego miasta.

Nowa hala za prawie 42 mln zł

Nowoczesny obiekt będzie kosztował około 42 mln zł, z czego aż 15 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jakie pozyskało nasze miasto, a oddany do użytku zostanie już w tym roku. Główna konstrukcja nośna hali wykonana będzie w technologii żelbetowej monolitycznej, natomiast konstrukcja dachu wsparta na drewnianych dźwigarach.

Warto podkreślić, że budynek administracyjny zostanie wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość, a ponadto w hali powstanie zaplecze szatniowe dla drużyn gospodarzy i gości. Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów. Hala przy Pułaskiego będzie spełniała także wymogi bezpieczeństwa. Oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa w hali, zaplanowano również lokale dla policji i straży pożarnej w bezpośrednim sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa. Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz autokarów, nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rząd wydłuża obostrzenia do 25 kwietnia, ale dla hoteli na dłużej

W Bytomiu będzie się można zaszczepić w centrum handlowym. Punkt będzie w Atrium Plejada

Gdyby Robert Lewandowski miał być kobietą – byłby nią! Piłkarka z Sosnowca idzie do Bayernu Monachium!

 

źr. UM Bytom

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close