RegionSportŚwiat

Gdyby Robert Lewandowski miał być kobietą – byłby nią! Piłkarka z Sosnowca idzie do Bayernu Monachium!

Pomocniczka klubu piłkarskiego Czarni Sosnowiec podpisała 3-letni kontrakt z Bayernem Monachium. Oficjalnie o transferze 21 latki poinformował wczoraj niemiecki klub za pośrednictwem twittera.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00


-Teraz była taka okazja, żeby w styczniu jechać na testy. Myślę, że z dobrej strony pokazałam się na testach i udało się, że właśnie podpisałam kontrakt. Na pewno jest to dla mnie duży szok podpisać kontrakt z tak wielkim klubem no i jeszcze gdzieś tam siedzi we mnie ten szok i takie niedowierzanie – mówi Weronika Zawistowska, zawodniczka klubu KKS Czarnych

Weronika Zawistowska jest wychowanką drużyny MUKS Praga Warszawa, następnie grała w Górniku Łęczna, z którym zdobyła dwa mistrzostwa Polski. W lipcu 2019 roku przeniosła się do Sosnowca i od tego czasu gra w damskiej drużynie piłkarskiej Czarnych Sosnowiec. Od lipca na rok zawodniczka trafi do drużyny w pierwszej bundeslidze, dopiero później trafi do Bayernu.

Lewandowski w spódnicy, Weronika Zawistowska z Czarnych Sosnowiec idzie do Bayernu!
Lewandowski w spódnicy, Weronika Zawistowska z Czarnych Sosnowiec idzie do Bayernu!

-Przede wszystkim dla klubu jest na pewno wielka strata, tracąc taką zawodniczkę bo nie ukrywajmy, że Weronika prezentuje naprawdę wysoki poziom sportowy i jako klub dla nas to jest strata i będzie ciężko znaleźć na tą pozycję zastępstwo. Natomiast pod kątem samej zawodniczki czyli Weroniki na pewno jest to ogromny przeskok, tak, cieszymy się że trafiła akurat do topowego klubu – mówi Grzegorz Majewski, dyrektor ds. sportowych „Czarni Sosnowiec”.

Jednak do końca sezonu zawodniczka zostaje w sosnowieckim klubie licząc na to, że po wyleczeniu kontuzji zagra w najbliższym meczu w maju.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie ponad 7 tysięcy punktów szczepień na koronawirusa. Będą też punkty szczepień drive thru [WIDEO]

Protest kierowców trolejbusów rozpoczął się w Tychach. Żądają 700 zł podwyżki

Będzie nowy dowód osobisty. Będzie zawierał nasz odcisk palca [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close