RegionWiadomość dnia

Czy znajdzie się inwestor na Camping 215 w Dolinie Trzech Stawów? Katowice chcą znaleźć najemcę

Jest takie miejsce w Katowicach, o którym wielu nie ma pojęcia, ale wkrótce może się to zmienić. Mowa o znajdującym w Dolinie Trzech Stawów Campingu 215, dla którego miasto ma w najbliższym czasie szukać najemcy. Poszukiwany ma być dobry partner biznesowy, który nie tylko będzie zarządzał obiektem i generował zyski.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Który być może zainwestuje, także swoje środki w jego jeszcze może unowocześnienie, lub poszerzenie infrastruktury, ale podstawowym zadaniem jest zdjęcie z miasta części finansowania bieżącego obiektu – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

 

Jednym z powodów poszukiwania nowego zarządcy jest fakt, że kemping mimo dobrej lokalizacji od lat nie generuje zysków, a raczej straty. Według naszych rozmówców to pokłosie słabego marketingu, bo poza oficjalną stroną internetową, próżno szukać informacji o obiekcie np. w popularnych mediach społecznościowych.

– Stąd te konsultacje, stąd kontakt z mediami, taka bardzo transparentna informacja, że zaczynamy te konsultacje i właśnie chcemy sprawić, aby jak najwięcej osób się o tym obiekcie dowiedziało mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR Katowice.

Camping 215 w Dolinie Trzech Stawów ma być turystyczną petardą. Jak tylko Katowice znajdą inwestora
Camping 215 w Dolinie Trzech Stawów ma być turystyczną petardą. Jak tylko Katowice znajdą inwestora

A jest o czym, bo rzadko odwiedzany kompleks jest bardzo zadbany, a na terenie obiektu znajduje się m.in. mały basen i kort tenisowy. Urzędnicy mówią, że miejsce ma ogromny potencjał.

– Wiadomo tutaj jest jezioro i można różne sporty uprawiać, mamy rowery, które wypożyczamy czy rolki, tu jest tyle możliwości, z których każdy ma możliwość skorzystać, nawet z mieszkańców tak?mówi Grażyna Dąbek, kierownik Campingu 215.

 

Jednak najpierw musieliby wiedzieć, że z takiej możliwości mogą skorzystać, a z tym jest różnie.

– Nie wiem, nie znam, nie kojarzę w ogóle – mówi Łukasz, mieszkaniec Katowic.
– Tak znam Katowice, ale kempingu nie znam – przyznaje Janusz, mieszkaniec Katowic. – Z przeszłości oczywiście, lata 90-te, początek 20-tego jeszcze tam bywałam – mówi Halina, mieszkanka Katowic.

Póki co w ramach konsultacji rynkowych urzędnicy chcą zebrać informacje na temat skali zainteresowania obiektem, realnej wysokość czynszu lub stawki dla potencjalnego najemcy oraz form działalności, jakie w obiekcie można przyjąć.

 

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie ponad 7 tysięcy punktów szczepień na koronawirusa. Będą też punkty szczepień drive thru [WIDEO]

Protest kierowców trolejbusów rozpoczął się w Tychach. Żądają 700 zł podwyżki

Będzie nowy dowód osobisty. Będzie zawierał nasz odcisk palca [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close