RegionWiadomość dnia

Majówka? Jaka majówka ;) Rząd wydłuża obostrzenia do 25 kwietnia, ale dla hoteli na dłużej

Rząd wydłużył obowiązujące obostrzenia o kolejny tydzień. To oznacza, że do 25 kwietnia nie zrobimy zakupów w galeriach handlowych, czy nie skorzystamy z usług fryzjerskich. Od najbliższego poniedziałku zostaną natomiast otwarte żłobki i przedszkola. Natomiast ci, którzy planowali gdzieś pojechać na majówkę – raczej będą musieli przełożyć swoje plany.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00


– Przedłużamy o dwa tygodnie restrykcje obowiązujące w zakresie hoteli i obiektów noclegowych. Czyli do 3 maja nie będzie możliwe prowadzenie działalności hoteli i obiektów noclegowych na zasadach, które obowiązują do tej pory. Czyli ten zakaz, to obostrzenia jest po prostu przedłużone – mówi Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Poluzowane zostały z kolei obostrzenia dotyczące sportu. Od poniedziałku możliwe będzie współzawodnictwo na świeżym powietrzu – maksymalnie do 25 osób. Dziś minister Adam Niedzielski poinformował również, że rząd nie wyklucza wprowadzenia regionalizacji obostrzeń. Tylko dziś na Śląsku odnotowano ponad 3,3 tys. nowych przypadków.

– Jeśli chodzi o szpital tymczasowy w Katowicach, to tutaj odnotowujemy lekki spadek jeśli chodzi o liczbę pacjentów. Mamy obecnie 226 pacjentów, w tym 24 na respiratorach. Nie zmniejsza się liczba pacjentów na respiratorach. Jeśli chodzi o szpital w Pyrzowicach – tutaj jest 23 pacjentów i 10 na łóżkach respiratorowych. Tutaj również, niestety nie zmniejsza się liczba osób wymagających terapii respiratorem – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Do tej pory na koronawirusa w Polsce zachorowało ponad 2,6 mln osób.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie ponad 7 tysięcy punktów szczepień na koronawirusa. Będą też punkty szczepień drive thru [WIDEO]

Protest kierowców trolejbusów rozpoczął się w Tychach. Żądają 700 zł podwyżki

Będzie nowy dowód osobisty. Będzie zawierał nasz odcisk palca [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close