RegionWiadomość dniaZdrowie

W Bytomiu będzie się można zaszczepić w centrum handlowym. Punkt będzie w Atrium Plejada

W Bytomiu mieszkańcy będą mogli szczepić się w… centrum handlowym. Punkt szczepień w Atrium Plejada zostanie uruchomiony w ciągu kilku najbliższych dni.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00


– My zapewniamy infrastrukturę do tego, tzn. udostępniliśmy dwa lokale pod zorganizowanie poczekalni i zorganizowanie punktu szczepień właściwych – mówi Joanna Plata, dyrektor CH Atrium Plejada w Bytomiu.

Ale to nie jedyne miejsce, bo miasto już planuje uruchomienie kolejnych punktów szczepień.

– Mieszkańcy mogą szczepić się w 20 punktach zlokalizowanych w przychodniach i w Szpitalu Wojewódzkim. Oprócz tego chcemy uruchomić trzy punkty szczepień powszechnych. Dwa punkty uruchomi gmina we współpracy z Przychodnią Lekarską Szombierki, tj. punkt w centrum handlowym Plejada oraz punkt w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Wrocławskiej, czyli tzw. Medyku – mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, Urząd Miejski w Bytomiu.

Punkt szczepień w Atrium Plejada zostanie uruchomiony w ciągu kilku najbliższych dni
Punkt szczepień w Atrium Plejada zostanie uruchomiony w ciągu kilku najbliższych dni

Masowe szczepienia trwają też w innych miastach województwa śląskiego. Do dziś w Chorzowie wykonano 32 tys. szczepień, z czego 20 tys. osób otrzymało pierwszą dawkę.

– Na terenie Chorzowa funkcjonuje teraz 19 punktów szczepień. 17 to punkty ulokowane w przychodniach. Natomiast dwa ulokowane są w szpitalach. Z tym, że Szpital Specjalistyczny, czyli tzw. zakaźny prowadzi szczepienia masowe, tak jak przychodnie. Natomiast Zespół Szpitali Miejskich jest szpitalem węzłowym i realizuje szczepienia według poszczególnych grup mówi Kamil Nowak, Urząd Miasta Chorzów.

 

Z kolei w Katowicach mieszkańcy mogą korzystać z 61 punktów szczepień na terenie całego miasta.

– Na dziś na godzinę 10:30 w Katowicach wykonano 152 273 szczepienia, a tylko w ciągu ostatniej doby było ich 4098 mówi Michał Łyczak, Urząd Miasta Katowice.

Do tej pory w całym kraju pierwszą dawką zaszczepiło się ponad 5,8 mln osób. Drugą – ponad 2,1 mln.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie ponad 7 tysięcy punktów szczepień na koronawirusa. Będą też punkty szczepień drive thru [WIDEO]

Protest kierowców trolejbusów rozpoczął się w Tychach. Żądają 700 zł podwyżki

Będzie nowy dowód osobisty. Będzie zawierał nasz odcisk palca [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close