Region

Bytom: jest pozwolenie na budowę hali lodowiska

Prezydent Bytomia wydał 19 września decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę hali lodowiska przy ul. Pułaskiego w Bytomiu.

 

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Na terenie lodowiska nadal trwają prace rozbiórkowe, które powinny się zakończyć w połowie października. – Warto również dodać, że wykonawca inwestycji – konsorcjum firm: Meritum Grupa Budowlana i Przedsiębiorstwem Produkcyjnym i Usługowym „Concret” /firma „Concret” ma na swoim koncie realizację takich obiektów sportowych jak: budowa hal sportowych w Tychach i Bieruniu czy modernizacja lodowiska w Tychach/ prowadzi również prace projektowe, a teraz dzięki uzyskanemu pozwoleniu na budowę będzie mógł rozpocząć prace budowlane związane z konstrukcją hali lodowiska – informuje strona miejska.

Podpisana w czerwcu br. umowa na budowę nowej hali lodowiska, która będzie kosztować około 40 mln zł przewiduje, że nowoczesne lodowisko powstanie do września 2021 roku. Warto podkreślić, że miasto na budowę nowoczesnej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki 15 mln zł dofinansowania.

Nowy obiekt – w miejscu gdzie stała stara hala – powstanie w formule zaprojektuj-buduj. Zgodnie z umową, nowe lodowisko powinno powstać do 30 września 2021 roku.

Źródło i foto: Bytom.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Budka uderza w Ziobrę! „Ten człowiek śmie mówić o honorze?!”

Premier Morawiecki i policjant Morawiecki. Szef rządu spotkał swojego sobowtóra na Śląsku! [ZDJĘCIA]

Mirek Szołtysek – to już 30 lat na scenie! Jubileuszowy koncert już 18 stycznia w ChCK

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close