RegionWiadomość dnia

Bytom: Kto rozpruwa parkomaty? Zysk kilka złotych, straty – kilkadziesiąt tysięcy! [WIDEO]

Kierowcy, którzy chcą zapłacić za parkowanie przy pływalni na ul. Parkowej w Bytomiu nie mogą tego zrobić w parkomacie. Ktoś się do niego włamał. I przy okazji zniszczył. To już drugi parkomat, który w ciągu ostatnich dni padł ofiarą złodziei. Ci włamali się także do urządzenia przy ul. Klasztornej.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


– Jak się pozwala na chuliganerię, to tak jest, jak się na to pozwala. Kiboli, że się to toleruje. A później pretensje – mówi Ryszard, mieszkaniec Bytomia. – Przecież to jest po prostu straszne. Okropne. A my za to płacimy – mówi Stefania, mieszkanka Bytomia.

I to płacimy jak się okazuje nie mało. Bo miasto wyceniło szkody na ponad 23 tysięcy złotych. To nie pierwsze takie akty wandalizmu i kradzieże z parkomatów w Bytomiu. Wcześniejsze, dzięki kamerom monitoringu, zakończyły się złapaniem złodziei, jeden z nich poszedł już do więzienia. Co ciekawe – w jednym z przypadków złodziej ukradł z parkomatu… 12 zł. Miasto ma już pomysł na to, jak uniknąć włamań.

Uszkodzony parkomat przy ul. Parkowej powinien zostać naprawiony w ciągu kilku najbliższych dni
Uszkodzony parkomat przy ul. Parkowej powinien zostać naprawiony w ciągu kilku najbliższych dni

– Pracujemy intensywnie nad tym, żeby wprowadzać w kolejnych parkomatach możliwość płatności kartą. Ten parkomat, który ma już zapewnioną taką możliwość, to jest jeden, pierwszy parkomat przy ul. Moniuszki. Już w 30 proc. transakcje są opłacane właśnie przy użyciu karty. W nadchodzących kilku tygodniach sześć kolejnych parkomatów będzie wyposażonych w taką funkcję – mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, Urząd Miejski w Bytomiu.

Uszkodzony parkomat przy ul. Parkowej powinien zostać naprawiony w ciągu kilku najbliższych dni.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

9-latka zmarła na grypę! To najmłodsza od lat ofiara śmiertelna grypy w woj.śląskim!

Ale SYF!!! Związkowcy z Sierpnia 80 i Solidarności wysypali węgiel w biurach posłów PiS!

Kierowca, który na A4 blokował karetkę na sygnale stracił pracę! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close