RegionWiadomość dnia

Bytom: Powstaną lokale socjalne przy Kochanowskiego 15 – przetarg rozstrzygnięty

Za prawie 2,8 mln zł firma Castori Sp. z o.o. z Bytomia zaprojektuje oraz wykona roboty budowlane w budynku przy ul. Kochanowskiego 15, gdzie powstaną lokale socjalne. Bytomskie Mieszkania właśnie rozstrzygnęły przetarg, a już w marcu podpisana zostanie umowa z wykonawcą. Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Unii Europejskiej.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

To kolejna ważna inwestycja, jaka będzie realizowana w najbliższym czasie w Bytomiu, a projekt ten ma na celu utworzenie lokali socjalnych, wspomaganych i chronionych w naszym mieście – mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia. Zgodnie z umową, która zostanie zawarta w marcu wykonawca będzie miał 18 miesięcy na realizację całego przedsięwzięcia, czyli zarówno wykonanie projektu, jak i robót, mających na celu rewitalizację budynku przy ul. Kochanowskiego 15 – dodaje wiceprezydent Waldemar Gawron.

Warto podkreślić, że zanim wykonawca przystąpi do robót budowlanych, będzie musiał nie tylko sporządzić projekt budowlany, ale również opracować niezbędne ekspertyzy oraz uzyskać uzgodnienia konserwatorskie i pozwolenie na budowę. Dopiero wówczas wykonawca będzie mógł przystąpić do przebudowy budynku mieszkalnego w systemie „pod klucz” wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, zagospodarowaniem terenu i wyposażeniem wyremontowanego obiektu.

Podobnie, jak w przypadku remontu budynku przy ul. Kochanowskiego 15 wykonawcy termomodernizacji 17 budynków w Śródmieściu będą musieli najpierw sporządzić projekty budowlane, ekspertyzy, uzyskać niezbędne pozwolenia. Dopiero później przystąpią do realizacji prac budowlanych – wyjaśnia Monika Trzcionkowska, dyrektor Bytomskich Mieszkań.

Warto dodać, że na ukończeniu są również postępowania przetargowe na zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji oraz zmiany systemu ogrzewania 4 budynków przy ul. Katowickiej 60, ul. Kochanowskiego 17, ul. Staromiejskiej 2 i 3, których części wcześniej były unieważnione z powodu braku ofert. Obecnie Bytomskie Mieszkania analizują oferty złożone w postępowaniu przetargowym, które powinno zakończyć się w marcu br.

Przypomnijmy również, że Bytomskie Mieszkania podpisały już umowy na termomodernizację 17 budynków w Śródmieściu przy ulicach: Józefczaka 15, Katowickiej 49, 51, 53, 59, Korfantego 7, 9, 11, Matejki 39, 46, Miętkiewicza 5, 7, Witczaka 37, 83, 85 oraz Żeromskiego 6 i 14. Łączna kwota całej inwestycji wyniesie 16 mln 737 tys. 994 zł.

źródło: UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Aż 5 różnych szczepów koronawirusa na Śląsku! Jest też wariant brytyjski!

Metropolitalna spalarnia śmieci w końcu powstanie? GZM chce, żeby sąd zajął się unieważnieniem uchwały przez wojewodę

Nie wszystko można streamować w sieci. 18-latek pokazał o wiele za dużo!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close