RegionWiadomość dnia

Bytom: Projekt „Ludzie Ludziom”. O prawach człowieka

„Ludzie Ludziom” to tytuł projektu społecznego, którego autorem jest młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu. Inicjatywa bytomskich uczniów skierowana jest głównie do ich rówieśników, a celem projektu jest przede wszystkim uświadomenie młodzieży, jak ważnym i powszechnym problemem jest łamanie praw człowieka, jakie niesie to za sobą zagrożenia dla świata, a także jak należy dbać o podstawowe prawa człowieka.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Projekt „Ludzie Ludziom” stworzyła grupa humanistek z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Smolenia w Bytomiu w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Zauważyłyśmy, jak niewiele osób zna Powszechą Deklarację Praw Człowieka i pragniemy to zmienić. Nasz projekt ma na celu edukować o naszych najważniejszych prawach – prawach człowieka oraz działaniach na ich rzecz – mówi Martyna Trela, uczestniczka projektu „Ludzie Ludziom” oraz uczennica I LO im. Jana Smolenia w Bytomiu.

Odbiorcami inicjatywy uczniów bytomskiego liceum jest przede wszystkim młodzież, ale również każdy zainteresowany. Materiały przygotowane są w prostej i przystępnej formie, a ich celem jest uświadomienie nie tylko, jakie są podstawowe prawa człowieka, ale zwrócenie uwagi na fakt, jak często są one łamane na całym swiecie.

Na fanpage Ludzie Ludziom dowiemy się co oznacza dane prawo, jak jest przestrzegane w różnych krajach, w jaki sposób można przeciwstawiać się jego łamaniu oraz skąd czerpać rzetelną wiedzę na ten ważny temat. Bytomscy uczniowie każdego tygodnia zajmują się innym prawem. Oprócz codziennych postów, w tym cyklu krótkich animacji z Plamą – postacią, która opowiada o konkretnym prawie człowieka – planują również webinaria ze specjalistami. Do tej pory udało poruszyć się tematy równości każdego człowieka, dyskryminacji oraz prawa do życia, wolności i bezpieczeństwa.

Warto również podkreślić, że uczniowie w ramach projektu „Ludzie Ludziom” współpracują z Amnesty International Katowice, Lokalem w Bytomiu oraz Fundacją Europejskich Inicjatyw na Śląsku.

źródło: UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Aż 5 różnych szczepów koronawirusa na Śląsku! Jest też wariant brytyjski!

Metropolitalna spalarnia śmieci w końcu powstanie? GZM chce, żeby sąd zajął się unieważnieniem uchwały przez wojewodę

Nie wszystko można streamować w sieci. 18-latek pokazał o wiele za dużo!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close