RegionWiadomość dnia

Catowicka Łamigłówka! Czyli, ile cotków zmieścisz w spodku?

Jakiś czas temu pisaliśmy o lokalnym artyście, który stolicę naszego regionu, zmienił w swojej twórczości w alternatywną rzeczywistość opanować przez…koty. Futrzaste zwierzaki bywają w znanych lokalach, pokazują najważniejsze budynki, a przede wszystkim w sposób zabawny i na pełnym luzie promują Katowice. Teraz czas na pewną kooperację.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

– Ile Cotków zmieścisz w Spodku? – tak brzmi podtytuł nowej łamigłówki, która powstaje w ramach kooperacji twórcy serii grafik Catowice oraz człowieka o tajemniczym pseudonimie PanPuzzzel. Przypomnijmy, że o tym pierwszym już pisaliśmy w jednym z artykułów na naszym portalu. Piotrek rysuje i tworzy nową rzeczywistość. Mimo, tego że oryginalnie jest z Dąbrowy Górniczej, zajął się tematem Katowic. Jego koty bywają w znanych lokalach, pokazują różne popularne obiekty, a nawet prowadza śledztwo w sprawie zniknięcia spodka.

Teraz czas na grę logiczną, czuli Catowicką łamigłówkę! Ale by pomysł mógł zostać zrealizowany, Panowie odpowiedzialni za projekt, otworzyli zbiórkę crowdfundingową, z której zebrane pieniądze pójdą na realizację łamigłówki. Co więcej w tle pojawia się szczytny cel, mianowicie, od kwoty każdej sprzedanej kopii Catowickiej Łamigłówki, pewien procent zostanie przekazany na wsparcie działań jednego ze schronisk dla zwierząt na terenie Katowic.

Jak czytamy na stronie społecznej zrzutki – Zadaniem uczestnika jest ułożenie maksymalnej liczby kotów w drewnianej podstawie o kształcie spodka.Łamigłówka jest przeznaczona dla osób w wieku 8-99 ze względu na wielkość jednego z elementów. Rozwiązanie łamigłówki jest jedno a kombinacji na jej ułożenie 16 777 287. – 

A jeśli chcecie pomóc w powstaniu Catowickiej Łamigłówki oraz późniejszym wsparciu dla schronisk dla zwierząt, to wszelkie informacje znajdziecie pod tym [LINKIEM].

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Puste klasy, mało dzieci. Niewielkie zainteresowanie otwartymi szkołami [WIDEO]

Kultowy polski głos Google Maps żegna się na YouTube. Zastąpi go automat [WIDEO]

Epidemia koronawirusa: Jak będą wyglądały wakacje? To może być inne all inclusive, jakie znamy

źródło: Catowice Facebook

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close