KrajRegionWiadomość dnia

Gowin w Tychach: Przesuwanie terminu wyborów to skrajna nieodpowiedzialność

Jarosław Gowin odwiedził Tychy, a dokładniej władze macierzystej partii, by porozmawiać o przyszłości. Apelował jednocześnie do opozycji, by ostatecznie wybory przeprowadzić 5 lipca. Pośród wypowiedzi posła, padło również mocne poparcie kandydatury obecnego prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

 – Próby kolejnego przesuwania terminu wyborów prezydenckich to skrajna nieodpowiedzialność – czytamy słowa lider Porozumienia Jarosława Gowina na portalu internetowym Radia Katowice. Gowin pojawił się na Śląsku, a dokładniej w Tychach, by porozmawiać z lokalnymi liderami partii o wspólnych działaniach w sprawie wyborów prezydenckich, a dokładniej wsparcia dla Andrzeja Dudy.

Poseł twierdzi, że wybory powinny się odbyć najpóźniej 5 lipca br., a dalsze przesuwanie terminu może doprowadzić do niepotrzebnej destabilizacji władzy w Polsce. Dla przypomnienia warto dodać, że jeszcze niedawno Jarosław Gowin twierdził, że sama prezydentura Andrzeja Dudy powinna zostać wydłużona, bo w trakcie pandemii wybory to złe posunięcie, które może być niebezpieczne dla zdrowia społeczeństwa i tworzenia się nowych ognisk koronawirusa. Jednak sam zmienił zdanie po porozumieniu z partią Prawo i Sprawiedliwość przed ostateczną próbą forsowania wyborów w terminie 10 maja br. Debata i zarazem spór o wybory prezydenckie trwają nieprzerwanie od kilku miesięcy. W Polsce na ten moment mamy ponad 22 tys. potwierdzonych zarażeń COVID-19.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Puste klasy, mało dzieci. Niewielkie zainteresowanie otwartymi szkołami [WIDEO]

Kultowy polski głos Google Maps żegna się na YouTube. Zastąpi go automat [WIDEO]

Epidemia koronawirusa: Jak będą wyglądały wakacje? To może być inne all inclusive, jakie znamy

źródło: Radio Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close