Kategorie

Chcesz być żołnierzem? Wojsko potrzebuje kierowców, mechaników i kucharzy

Operatorzy sprzętu, mechanicy, kierowcy – w całym kraju ruszają kwalifikacje do służby zawodowej. Jeśli chcesz być zawodowym żołnierzem, właśnie teraz masz szansę. Wolne stanowiska oferują jednostki m.in. zmechanizowane, pancerne i powietrznodesantowe. Najwięcej ofert jest w korpusie szeregowych zawodowych.

 

 

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!

O etat w wojsku ubiegać się mogą osoby, które mają za sobą służbę wojskową. Chodzi tu np. o rezerwistów po służbie zasadniczej i przygotowawczej, w tym żołnierzy narodowych sił rezerwowych, a także byłych żołnierzy zawodowych – czytamy na portalu polskazbrojna.pl

8 stycznia kwalifikacje odbędą się w 16 Batalionie Powietrznodesantowym w Krakowie. Poszukiwani są przede wszystkim kandydaci na szeregowych zawodowych: kierowcy i kucharze. Kolejny nabór w tej jednostce odbędzie się już 22 stycznia.

9 i 23 stycznia mogą zgłaszać się chętni do służby w korpusie szeregowych w 1 Pułku Saperów w Brzegu. Aplikować można na stanowiska kierowców kategorii C oraz C+E oraz operatorów sprzętu inżynieryjnego. Więcej informacji pod numerem telefonu 261-637-214.

Stanowiska kierowców kategorii C oraz C+E oferuje też 6 Batalion Powietrznodesantowy w Gliwicach. Poza tym ochotnicy mogą ubiegać się o pracę kierowcy-ratownika, kierowcy-elektromechanika oraz strzelca. Na kwalifikacje do gliwickiej jednostki ochotnicy do służby w korpusie szeregowych zawodowych mogą zgłaszać się 16 i 23 stycznia. Więcej informacji pod numerem telefonu261 111 726.

11 stycznia kwalifikacje będą prowadzili przedstawiciele Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Kandydaci muszą mieć ukończone co najmniej gimnazjum, odbytą czynną służbę wojskową (zasadniczą lub przygotowawczą) oraz posiadać odpowiednią koordynację ruchową i zdolność szybkiego uczenia się złożonych elementów ruchu. Wymagany wzrost to 178–190 cm, a preferowany wiek do 28 lat. Warunkiem przystąpienia do kwalifikacji jest przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: preprwp@ron.mil.pl.

16 stycznia kwalifikacje odbędą się w 1 Batalionie Zmechanizowanym w Chełmie. Najwięcej miejsc jednostka oferuje w korpusie szeregowych zawodowych w specjalnościach zmechanizowanych. Wolne są stanowiska strzelców, celowniczych PK, celowniczych RPG, działonowych-operatorów BWP. Więcej informacji pod numerem telefonu 261 161 411.

Od 21 do 23 stycznia nabór będą prowadzili przedstawiciele 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Poszukiwani są kandydaci do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych, głównie kierowcy z kategorią prawa jazdy C i C+E. Kwalifikacje do tej jednostki obejmąsprawdzian z wychowania fizycznego oraz sprawdzian wiedzy teoretycznej (regulamin ogólny, regulamin musztry, wiedza ogólna o wojsku). Pozytywne przejście tych dwóch etapów będzie warunkiem przystąpienia do rozmowy kwalifikacyjnej. Więcej informacji pod numerami telefonów: 261 536 742 lub 887 882 369.

22 stycznia nabór do zawodowej służby odbędzie się w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej. Jednostka oferuje stanowiska głównie w korpusie szeregowych zawodowych. To kierowcy kategorii C, mechanicy i kucharze. Jak informują przedstawiciele jednostki, kwalifikacje będą też prowadzone w korpusie oficerów młodszych (podporucznik, porucznik, kapitan) i podoficerów. W przypadku tych ostatnich można aplikować np. na stanowisko zastępcy dowódcy plutonu czołgów. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 261 812 344, 261 812 109, 261 812 254.

Wolne stanowiska dla zawodowców oferuje też 15 Brygada Zmechanizowana. Kwalifikacje w giżyckiej jednostce będą się odbywać w tym roku w pierwszy i ostatni poniedziałek miesiąca. Ochotnicy mogą się ubiegać o stanowiska strzelców, kierowców-działonowych w załogach czołgów i BWP, obsługi wozów dowodzenia czy plutonie ochrony. Poszukiwani są także podoficerowie: sierżanci, starsi sierżanci i młodsi chorążowie. Więcej informacji pod numerami telefonów 261 335 255 lub 261 335 235.

Na chętnych do służby w swoich szeregach czeka też 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana. Dla podoficerów wolne są stanowiska technika kompanii, zastępcy dowódcy plutonu i ratownika medycznego. W tym ostatnim przypadku wymagane są tytuł ratownika oraz ukończone studia wyższe w zakresie ratownictwa medycznego. Szeregowym oferowane są stanowiska: działonowego-operatora (KTO Rosomak), elektromechanika, kierowcy (kategorie B, C, C+E), kucharza, strzelcy wyborowego, operatora wozu dowodzenia, mechanika (rusznikarz). Kwalifikacje prowadzone są w każdy wtorek. Więcej informacji pod numerami telefonów: 261 674 265, 261 674 814.

Źródło: MON, polskazbrojna.pl

Jeden komentarz

  1. A dlaczego odchodzą lub ich zwalniają?
    Dziwne..
    Jak jest coś dobre jak szkola to jest ilus na jedno miejsce a tu wiecznie szukają i szukają, zglos sie zglos sie i reklama gruszek na wierzbie. Cos tu smierdzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button