RegionWiadomość dnia

Chorzów: Na dziecięcej onkologii znów będą leczyć!

Oddział onkologii i hematologii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie wznawia działalność. Trzymiesięczny okres zawieszenia nie zostanie przedłużony. -Personel lekarski został skompletowany, a ordynatorem została dr Katarzyna Machnik – lekarz specjalista onkologii i hematologii dziecięcej.

 

 

Jak wygląda eskorta na porodówkę w wykonaniu policji? Co dalej z Ruchem Chorzów?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Przekonała mnie miłość do pacjentów i hematoonkologii – tłumaczy ordynator Katarzyna Machnik – Sama myśl, że ten oddział mógłby przestać istnieć nie daje spać. Los tych małych pacjentów jest szczególny. Oni oprócz profesjonalnego podejścia, nowoczesnego sprzętu, potrzebują ciepłej, domowej atmosfery i ludzi, którzy leczą z pasją.

Nowa pani ordynator w przeszłości była już związana ze szpitalem w Chorzowie (m.in. z przychodnią onkologiczną). Teraz pokieruje Oddziałem Hematologii i Onkologii Dziecięcej, który 1 grudnia wznowi swoją działalność.

 

Myślę, że odwieszenie tego oddziału na pewno ucieszy wielu pacjentów i ich rodziców – wskazuje Andrzej Kotala, Prezydent ChorzowaWiele rodzin mówiło, że podczas leczenia w naszym szpitalu, czują się jak w drugim domu. Cieszę się, że ta historia ma szczęśliwe zakończenie, bo znalezienie specjalistów w tej dziedzinie nie jest proste.

W chorzowskim szpitalu intensywne poszukiwania lekarzy trwały od kilku miesięcy. Z powodu braków kadrowych dyrekcja Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie wnioskowała o zawieszenie działalności oddziału od 1 sierpnia. W tym czasie wszystkim pacjentom zapewniono kontynuację leczenia – w Katowicach, Zabrzu, Krakowie i w chorzowskiej przychodni onkologicznej. Personel pielęgniarski został przeniesiony do pracy na innych oddziałach. Dyrekcja okres zawieszenia wykorzystała na pozyskanie nowych pracowników.

Chorzów: Na dziecięcej onkologii znów będą leczyć!
Chorzów: Na dziecięcej onkologii znów będą leczyć!

– Byliśmy zmuszeni zawiesić oddział na 3 miesiące. W tym czasie przeprowadziliśmy wiele rozmów i staraliśmy się pozyskać pracowników różnymi drogami kontaktu. Bardzo się cieszę, że pani doktor Machnik przystała na nasza propozycjęmówi dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Trzymiesięczny okres zawieszenia mija z końcem października, jednak w związku z dotychczasowymi obowiązkami pani ordynator i procesem przygotowania oddziału na ponowne przyjęcie pacjentów, otwarcie zaplanowano na 1 grudnia.

 

źródło: zsm.com.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie podwyżka 500 plus? Rząd tego nie wyklucza! Od kiedy?!

Śląskie: Puma wróciła! Widziano ją pod Bieruniem! Władze wydały OSTRZEŻENIE

Elektrownia atomowa stanie 40 kilometrów od Katowic? Ma ją zbudować najbogatszy Polak!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close