KrajRegion

Chorzów: Policjanci i CIM pomagają i chronią seniorów w czasie pandemii

Chorzów: Policjanci połączyli siły z Centrum Integracji Międzypokoleniowej, aby pomagać i chronić seniorów w okresie pandemii.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

https://www.youtube.com/watch?v=52P4nA_VAm4&feature=emb_title

Chorzów: Policjanci i CIM pomagają seniorom

Policjanci są szczególnie zaangażowani w trakcie różnego rodzaju klęsk i wydarzeń nadzwyczajnych, jak choćby obecna epidemia koronawirusa. Policjantów można prosić o każdą pomoc. Wszystkie potrzeby, które wykraczają poza nasze kompetencje, mundurowi niezwłocznie przekażą odpowiednim instytucjom. Te natomiast zajmą się ich realizacją. Od wtorku, 17 marca, pod numerem 695 563 067 w chorzowskim Centrum Integracji Międzypokoleniowej uruchomiona zostanie specjalna infolinia. Poprzez nią można zgłaszać konieczność uzyskania pomocy w zakupie niezbędnych artykułów spożywczych oraz lekarstw.

W związku z obecnym zagrożeniem epidemiologicznym, chorzowscy policjanci wspólnie z  Centrum Integracji Międzypokoleniowej w sposób szczególny otoczą opieką samotnych seniorów i osoby niepełnosprawne. Wszystko po to, aby nie narażać ich na ryzyko zarażenia i pomóc w załatwieniu codziennych niezbędnych czynności.

Mundurowi będą pełnili rolę swoistego rodzaju łączników pomiędzy seniorami a odpowiednimi służbami. Służby te fizycznie pomogą w realizacji potrzeb wykraczających poza kompetencje Policji. Jak chociażby w zakupach żywności, lekarstw, czy dotarciu do lekarza.

Osoba potrzebująca pomocy powinna telefonicznie skontaktować się z dzielnicowym swojego rejonu, do którego telefon znajduje na stronie internetowej poszczególnych komend. Swojego dzielnicowego oraz numer kontaktowy do niego można również ustalić poprzez aplikację ‘Moja Komenda”. Dzielnicowy, po otrzymaniu informacji od osoby potrzebującej pomocy, uruchomi procedurę z odpowiednimi instytucjami pomocowymi. Można też zadzwonić bezpośrednio pod numer 695 563 067 i kontaktować się z  koordynatorem  Centrum Integracji Międzypokoleniowej, a on w twoim imieniu umówi się z ochotnikiem, który zrobi potrzebne zakupy. Wszyscy ochotnicy będą wyposażeni w specjalny identyfikator. Ponadto, koordynator poinformuje, kiedy i o której godzinie ochotnik się zjawi. Tożsamość ochotnika będzie można również potwierdzić dzwoniąc na infolinię.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Zawsze można również poprosić telefonicznie o pomoc oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie dzwoniąc pod numer 47 85 45 266.

Chorzowscy policjanci wspólnie z Centrum Integracji Międzypokoleniowej pomagają i chronią

źr.: mojchorzow.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tychy: Bitcoiny i Fundacja TVS walczą z koronawirusem. Ogromna darowizna dla szpitala [WIDEO]

Katowice: Akademiki UŚ częściowo jako kwarantanna na koronawirusa. Studenci wściekli!

WAŻNE!!! PKS szuka pasażerów, którzy jechali z osobą zarażoną koronawirusem!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close