KrajRegion

„Chylę czoła przed górnikami, którzy podejmują trud i poświęcają się dla dobra Polski”. Barbórka z premierem w Katowicach

Uroczysta akademia barbórkowa Polskiej Grupy Górniczej S.A. w Katowicach. Podczas uroczystości Mateusz Morawiecki odznaczył zasłużonych górników.

 

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Jak zaznaczył premier, Śląsk od lat był rdzeniem polskiego potencjału przemysłowego, i tak ma pozostać. Transformacja, która się teraz dokonuje, musi uwzględniać ten potencjał – powiedział Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że nasz kraj walczy w Brukseli o jak najlepsze warunki dla polskiego górnictwa. Unowocześnienie górnictwa pozwoli zachować jego model wobec żądań Unii Europejskiej – ocenił premier. „Musimy połączyć nasze zdolności zarządzania górnictwem z nowoczesnymi trendami przyszłości. Jestem przekonany, że nie ma do tego lepszego miejsca niż Śląsk” – dodał.

Premier podziękował wszystkim górnikom i ich rodzinom za codzienną pracę dla Polski. To, co robicie na co dzień, jest świadectwem umiejętności łączenia przeszłości z nowoczesnością – powiedział Mateusz Morawiecki.

Chylę czoła przed górnikami, którzy podejmują trud i poświęcają się dla dobra Polski. To wysiłek trudny do porównania z czymkolwiek innym. Oni wykuwają polski przemysł, w rytm śląskich serc – podsumował szef rządu.

Podczas uroczystości Mateusz Morawiecki odznaczył zasłużonych górników.

Polska Grupa Górnicza to największy producent węgla kamiennego w Unii Europejskiej i jedna z największych spółek wydobywczych w Europie. Produkuje 30 mln ton węgla kamiennego dla energetyki i ciepłownictwa, czyli 46,5 proc. krajowego wydobycia węgla ogółem i 55,6 proc. węgla energetycznego.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szok! Pijany 13-latek leżał na ławce. Miał prawie 4 promile!

Morderstwo noworodka w Będzinie! Jak doszło do tej zbrodni? [NOWE FAKTY]

Mniejsze opłaty za autostradę A4 Katowice-Kraków! Ale nie dla wszystkich

 

źr. premier.gov.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close