reklama
Kategorie

Czy warto założyć monitoring w domu?

Zastanawiasz się, czy warto założyć monitoring w domu? Jak działa tego rodzaju zabezpieczenie? Jaki monitoring bezprzewodowy do domu wybrać? Jeśli jesteś zainteresowany montażem monitoringu w swoim domu, zapraszamy do lektury. 

  1. Czy warto założyć monitoring w domu?
  2. Jak działa monitoring bezprzewodowy?
  3. Zalety i wady monitoringu bezprzewodowego
  4. Jak zamontować kamery monitoringu?

Zależy Ci na możliwości zdalnej kontroli tego, co dzieje się w Twoim domu i wokół niego, kiedy jesteś poza nim? Najlepszym rozwiązaniem jest założenie odpowiedniego monitoringu. Jeśli jesteś zainteresowany założeniem monitoringu, w niniejszym artykule przedstawiamy podstawowe informacje na ten temat, z którymi warto się zapoznać, zanim podejmiesz ostateczną decyzję związaną z montażem kamer.

Czy warto założyć monitoring w domu?

Aktualnie bezprzewodowy monitoring cieszy się sporą popularnością, ze względu na swoją skuteczność oraz prostą obsługę. Dzięki tego rodzaju narzędziom możesz bez problemu kontrolować sytuację w swoim mieszkaniu, domu lub wokół niego, kiedy jesteś w pracy czy na urlopie. Taki monitoring można zamontować w każdej chwili – nie tylko w trakcie budowy domu, ale i po jego wykończeniu. Nie wymaga żadnego kucia ścian, ani też specjalnego przygotowania miejsca, w którym umieścimy kamery czy inne elementy całego systemu. 

Standardowy system monitoringu składa się przede wszystkim z kamery. Oczywiście można ten system poszerzyć o takie elementy jak zasilacz czy cyfrowy rejestrator wideo. To od Ciebie zależy, jaki system potrzebujesz. Jeśli nie wiesz, doradca firmy zajmującej się montażem monitoringu na pewno pomoże Ci podjąć najlepszą dla Ciebie decyzję. 

 

Czy warto założyć monitoring w domu? (foto: materiał partnera)
Czy warto założyć monitoring w domu? (foto: materiał partnera)

 

Jeśli interesuje Cię monitoring Katowice, znajdź odpowiednią firmę, która zakłada się dostarczaniem i montażem kompleksowych systemów. Po nawiązaniu kontaktu specjalista przyjdzie do Twojego domu, aby obejrzeć obiekt, zapytać o Twoje potrzeby i doradzić, jakie będą dla Ciebie najlepsze rozwiązania. Następnie otrzymasz wycenę i umowę do podpisania. Po dopełnieniu wszystkich formalności firma przejdzie do realizacji planu montażu.

Nie zwlekaj i już teraz zamów monitoring bezprzewodowy! Gwarantujemy, że bezprzewodowe kamery IP będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, umożliwiającym skuteczny i prosty monitoring zdalny.

Jak działa monitoring bezprzewodowy?

Jak działa odpowiedni monitoring bezprzewodowy? Sam mechanizm jest stosunkowo prosty. Standardowy system składa się z kamer oraz takich urządzeń, które pozwalają na bezproblemową i zdalną obserwację zarówno mienia, jak i całej posesji. Monitoring bezprzewodowy nie potrzebuje okablowania. System należy jedynie podłączyć do zasilania. Kamery bezprzewodowe, które rozmieścimy w swoim domu lub na zewnątrz łączną się za pomocą sieci Wi-Fi. I to za pomocą tej sieci przesyłają obraz rzeczywisty na telefon, tablet, komputer stacjonarny czy laptop.

Zastanawiasz się, jaki monitoring bezprzewodowy będzie dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem? Decyzję na ten temat warto podjąć wspólnie z doradcą, szczególnie jeśli sami nie jesteśmy pewni, jaki system spełni nasze oczekiwania. Do najpopularniejszych opcji zalicza się aktualnie kamery IP obrotowe lub statyczne, a także zewnętrzne i wewnętrzne kamery OP Wi-Fi.

Zalety i wady monitoringu bezprzewodowego

Taki monitoring bezprzewodowy ma wiele zalet. Do plusów zalicza się przede wszystkim bezproblemowy i szybki montaż systemu i to w każdym miejscu. Monitoring bezprzewodowy możemy zamontować w wykończonych pomieszczeniach, ponieważ nie ma konieczności kucia ścian w celu ukrycia okablowania. Ponadto do zalet zalicza się intuicyjną i prostą obsługę, stosunkowo niski koszt zakupu oraz montażu, a także wiele możliwości związanych z przestawianiem kamer. Jeśli jest taka potrzeba, możesz także rozbudować cały system o kolejne urządzenia.

Wraz z monitoringiem bezprzewodowym otrzymujesz także podgląd obrazu na żywo na smartfonie, tablecie czy laptopie, bez względu na to, jak daleko znajdujesz się od swojego domu. Ponadto system bezprzewodowy zawsze przesyła automatyczne powiadomienia alarmowe.

Do wad monitoringu bezprzewodowego zalicza się natomiast niższą efektywność w działaniu na wielkopowierzchniowych nieruchomościach. Zatem system ten nie sprawdzi się na ogromnych halach produkcyjnych czy hipermarketach. Minusem jest także ograniczona liczba kamer, którą obsługuje jeden router. Ponadto każda kamera wymaga dla siebie osobnego źródła zasilania. Mogą również pojawić się problemy z zasięgiem Wi-Fi. Kiedy dojdzie do awarii połączenia internetowego, nagrywanie zostaje zwykle przerwane.

Jak zamontować kamery monitoringu?

Sam montaż monitoringu nie jest trudny i można przeprowadzić go samodzielnie. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że wszystko zostanie prawidłowo podpięte i zamocowane, skorzystaj z pomocy fachowca danej firmy, u której kupisz monitoring bezprzewodowy.

Przy montażu należy pamiętać o kilku sprawach. Pierwszą z nich jest odpowiednie oświetlenie, które ma znaczący wpływ na skuteczność i jakość monitoringu. Na jakość nagrania wpływ ma także prawidłowy montaż urządzeń. Zadbaj o to, aby kamery były zamocowane stabilnie.

Pamiętaj również o tym, aby dobrać odpowiednią optykę w kamerze do obszaru, który będzie obserwować. Chodzi o to, aby wykorzystać maksymalny potencjał kątów widzenia urządzenia i tym samym mieć dostęp do stosunkowo szerokiej perspektywy.

Ważna jest również wysokość kamery. Odpowiada ona nie tylko za jakość obrazu, ale i widoczność zarejestrowanych twarzy i kąt widzenia. Rekomenduje się, aby montować kamerę nie wyżej, niż 4 metry nad ziemią.

Gdzie najlepiej zamontować kamery? W przypadku wnętrza specjaliści polecają umieścić urządzenia w takich miejscach, aby mieć dobrą widoczność na korytarze, schody, drzwi wejściowe i balkonowe, a także okna – głównie na te, które znajdują się na parterze. Natomiast jeśli chodzi o kamery na zewnątrz, warto montować je tam, aby widzieć furtkę wejściową, drzwi wejściowe, okna, garaż, pomieszczenie gospodarcze, podjazd oraz bramę wjazdową. Pomieszczenie gospodarcze jest ważne w sytuacji, gdy trzymamy tam jakieś cenne rzeczy. Systemy monitoringu potrafią w dużym stopniu poprawić bezpieczeństwo. Nie należy więc oszczędzać na zakupie kamer ip, tylko zadbać o dobre rejestratory ip oraz rozwiązanie, które zapewni bezproblemową transmisję obrazu. Dla wielu osób istotne jest to, czy w systemach monitoringu dostępna jest aplikacja mobilna. Wówczas w dowolnym momencie można podejrzeć monitoring ip za pomocą kamer sieciowych.

Artykuł sponsorowany

źródło: materiał partnera

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button