RegionWiadomość dnia

Dąbrowa Górnicza: Będzie centrum przesiadkowe za 230 milionów złotych!

Według doniesień mieszkańcy Dąbrowy Górniczej długo czekali na ten moment. Nowe centrum przesiadkowe, które zostanie wybudowane w mieście, będzie kosztowało 230 milionów złotych. Jak mówią lokalni samorządowcy nie chodzi tylko o poprawę infrastruktury, ale i o bezpieczeństwo.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

– Wspólnie z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. przystępujemy do realizacji bardzo kompleksowego zadania – budowy centrum przesiadkowego, tunelu i przejść pod torami kolejowymi w centrum, nowej drogi łączącej ul. Kolejową i Kościuszki z ul. Sobieskiego, a także remont ul. Kolejowej. Zadanie obejmuje też przebudowę torowisk i peronów. Wierzę, że dzisiejszy obraz okolic dworca wkrótce przejdzie do historii i zastąpi go nowa, funkcjonalna przestrzeń –czytamy w informacji prasowej, słowa prezydenta Dąbrowy Górniczej Marcina Bazylaka.  

To kompleksowe zadanie ma sprawić, że Dąbrowa stanie się nowym centrum komunikacyjnym naszego regionu. Warto dodać, że ta dość skomplikowana budowa, która za niedługo się rozpocznie ma się zakończyć pod koniec 2022 r. Co więcej sama inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc Ministerstwa Infrastruktury, choć część środków pochodzi również z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wypadek autokaru na Węgrzech. Wśród poszkodowanych mieszkańcy Żywca, Tychów i Rudy Śląskiej [WIDEO]

Strefa czerwona: Udało się rozwiązać problem komunikacji miejskiej w Rudzie Śląskiej [WIDEO]

Tęczowa manifestacja w centrum Katowic. uczestnicy są przeciwni dyskryminacji [WIDEO]

źródło: Radio Katowice, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.(materiały prasowe)

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close