KrajRegion

Wypadek autokaru na Węgrzech. Wśród poszkodowanych mieszkańcy Żywca, Tychów i Rudy Śląskiej [WIDEO]

Pasażerowie autokaru, który wczoraj na południu Węgier uległ wypadkowi to w dużej mierze mieszkańcy województwa śląskiego z takich miast jak Bielsko-Biała, Żywiec, Tychy, Skoczów, Żory czy Ruda Śląska.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Większość tych pasażerów nadal jest na miejscu, na Węgrzech zabezpieczona w szpitalach, w których przechodzą badania. Ci, którzy zdaniem lekarzy mogą opuścić szpital przewożeni są systematycznie do hotelu. Przed hotelem oczekują w gotowości autokary organizatora wyjazdu, którymi pasażerowie, mamy nadzieję, jeszcze dzisiaj będą mogli wrócić do Polski – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Wszelkie okoliczności związane z tym zdarzaniem aktualnie są wyjaśniane przez węgierską policję i to węgierskie organy ścigania mają pierwszeństwo w zakresie wszczęcia i przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie. Czynności jakie podejmuje w tej chwili prokuratura polska mają charakter równoległy i to od decyzji węgierskich organów ścigania będą zależały dalsze kierunki i zakres naszego postępowania – mówi Agnieszka Michulec, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

Turyści podróżujący autobusem wracali z Bułgarii do Polski. Jeden z pasażerów nie żyje. 24 osoby trafiły do szpitali. Trzy z nich w stanie ciężkim.

Autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

To dopiero początek upałów! Jest OSTRZEŻENIE przed wysokimi temperaturami

Wybuch gazu pod Zawierciem: Trzy osoby poparzone, wśród rannych jest dziecko!

Koronawirus w GKS Katowice! Piłkarze i trenerzy na kwarantannie!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close