Dlaczego izolacja domu wełną mineralną jest ważna?
Izolacja domu przyczynia się do utrzymania stałej, a zarazem komfortowej temperatury wewnątrz budynku. Nie bez znaczenia pozostaje również zoptymalizowanie kosztów za energię elektryczną. Sięgając po dobrej klasy materiały, w tym wełnę mineralną, możesz przyczynić się do znacznej redukcji ponoszonych wydatków za prąd. Jeśli zainwestujesz w wełnę od sprawdzonych producentów, masz gwarancję, że nie zmieni ona swoich właściwości z biegiem czasu zachowując parametry izolacyjności przez długie lata. Dlaczego jeszcze warto na nią postawić? Sprawdź!
- Wełna mineralna i jej właściwości
- Wełna skalna – gwarancja izolacji termicznej tylko od sprawdzonych producentów
Wełna mineralna i jej właściwości
Wśród rodzajów wełny mineralnej wymieniania się przede wszystkim wełnę skalną, ale należy wiedzieć, że istnieje jeszcze wełna szklana. Wełna mineralna, w tym wełna skalna doskonale sprawdza się jako izolacja zarówno poddasza, jak i ścian murowanych. Parametry i właściwości wełny skalnej przeznaczone są także do izolacji fundamentów, stropów, ścian wykonanych z konstrukcji stalowych i drewnianych, jak również elementów grzewczych. Wełnę mineralną można wykorzystać ponadto do wykonywania podłóg pływających. Zarówno wełna skalna, jak szklana mają dwoje zalety, jednak to ta pierwsza cieszy się większą popularnością.
Wśród największych atutów wełny mineralnych jest niewątpliwie jej energooszczędność. Nie można zapomnieć również o izolacji akustycznej. Zakup wełny skalnej, to inwestycja barierę przeciwogniową o parametrze A1 – jest materiałem niepalnym.
Zarówno wełna mineralna skalna, jak i wełna mineralna szklana bardzo dobrze tłumią hałasy. Obie posiadają maksymalny współczynnik pochłaniania dźwięku, co w praktyce oznacza wartość 1. Możesz również liczyć na komfort cieplny, jak również tak ważny aspekt jak izolacja ścian. Biorąc pod lupę wełnę szklaną zazwyczaj współczynnik przewodzenia ciepła utrzymuje się w przedziale od 0,032 do 0,044. Co ważne – sięgając po materiał izolacyjny o niższej lambdzie, możesz liczyć na mniejszą grubość izolacji przy jednoczesnym uzyskaniu optymalnego współczynnika przenikania ciepła.
Biorąc pod uwagę aspekt pt. izolacja termiczna i akustyczna ważny jest w tym wszystkim rodzaj wełny mineralnej. Jednak czy należy brać pod uwagę grubość wełny? Tak. Weźmy za przykład przepisy dotyczące wymagań technicznych dla dachu U=0,15 W/(m2K). Skupiając się na budynkach mieszkalnych – w zależności od rozstawu krokwi i współczynnika przewodzenia ciepła – grubość wełny na poddaszu oscyluje w przedziale od 20 do 30 cm.
Wełna skalna – gwarancja izolacji termicznej tylko od sprawdzonych producentów
Aby móc w pełni wykorzystać potencjał, jaki ma w sobie skalna wełna mineralna, w tym wykorzystując ją na przykład do izolacji dachów płaskich, musisz przede wszystkim skupić się na jej wysokiej jakości. Bierz pod uwagę współczynnik przewodzenia ciepła lambda, grubość i klasę materiału. Dlatego też warto jest sięgać porad specjalistów, jak również korzystać ze sklepów, które ich zatrudniają. Wśród nich warto wymienić m.in. sklep internetowy z siedzibą na Śląsku JakaWelna.pl. Możesz liczyć na doradztwo i niezmiennie szeroką ofertę. To największy dystrybutor fabryczny wełny mineralnej w naszym kraju. Obok najwyższej klasy materiałów możesz liczyć na dostarczanie ich w każde miejsce w Polsce.
Niewątpliwym atutem są konkurencyjne ceny, które idą w parze z najwyższą troską o jakość wykonania. Do dyspozycji masz produkty od wiodących marek, w tym m.in. Isover, Rockwool, Ursa, Climowool, Petralana, czy też Knauf. Otrzymując wełnę masz gwarancję otrzymania produktów bezpośrednio z fabryk potentatów. Materiały nie ulegają zniszczeniu w trakcie składowania w magazynach zewnętrznych dostawców, co jest niewątpliwie ważnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę.
Nie bez znaczenia pozostaje także to, że tutejsi specjaliści służą wsparciem w zakresie wyboru odpowiedniej wełny mineralnej, skrojonej na miarę Twoich potrzeb. Żadnego pytania nie pozostawiają bez odpowiedzi. To jakże ważne, zwłaszcza, kiedy w grę wchodzą prace, które wymagają szczególnego podejścia. W których parametry materiałów są szczególnie restrykcyjnie weryfikowane, jak również istotnie wpływają na bezpieczeństwo.
Wybór wełny mineralnej to inwestycja na lata
Dobrej klasy wełna mineralna, która wyszła z linii produkcyjnej sprawdzonych marek, to inwestycja w jakość, która idzie w parze z komfortem, jaki zapewnia. Izolacja dachów, czy też ścian, to przedsięwzięcie, na którym nie można oszczędzać. Inwestycja w jakość się opłaca, o czym przekonasz się z biegiem czasu. Dobrej klasy materiał jest odporny i przetrwa wiele długich lat nie tracąc swoich cennych właściwości. Odpowiednio dobrany sprawi, że poczujesz się komfortowo w swoim domu. Zapomnisz o hałasie i chłodzie, na rzecz błogiej ciszy i przyjemnego ciepła. Zapomnij również o wysokich rachunkach za prąd! Inwestycja w wełnę mineralną mocno przyczynia się do obniżenia kosztów. To wszystko sprawia, że jest materiałem szalenie popularnym i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. To dobra wiadomość dla inwestorów, dla których bezpieczeństwo materiałów budowlanych stanowi priorytet.
źródło: artykuł partnera, materiał sponsorowany