RegionŚwiatWiadomość dnia

Dramatyczny obrót spraw sukcesem? Może umrzeć nawet 200 tys. ludzi

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wraz z resztą swoich rodaków stoi na pierwszym froncie walki z koronawirusem. Sytuacja w USA jest naprawdę dramatyczna – wzrost zachorowań i zgonów z powodu infekcji COVID-19 rośnie z dnia na dzień w zastraszającym tempie. Prezydent komentuje szeroko i dobitnie sytuację w kraju mówiąc, że jeśli umrze 200 tys. osób to będzie trzeba to traktować jako swoisty sukces, poparty włączeniem wszystkich możliwych procedur bezpieczeństwa, związanych z epidemią.

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Nawet 2,2 mln Amerykanów zginęłoby, gdybyśmy nie podjęli działań. Jeśli uda się ograniczyć zgony do 100-200 tys., to będzie to oznaczało bardzo dobrą robotę – mówi na konferencji prasowej w Białym Domy Prezydent USA Donald Trump. Niestety to nie jest żart tylko smutna prawda i nowa rzeczywistość, z którą ścieramy się od jakiegoś czasu na świecie. Epidemia koronawirusa, która rozpoczęła się w grudniu w Chinach zbiera coraz większe żniwo. USA i Europa to dwa największe ogniska pandemii dziesiątkującej kolejne narody. Warto dodać, że najbardziej kryzysowa sytuacja w krajach europejskich ma miejsce w Hiszpanii i we Włoszech, gdzie liczby zgonów na dobę przekraczają wszelkie normy statystyczne.

Według Prezydenta Trumpa szczyt umieralności na COVID-19 zostanie osiągnięty 12 kwietnia w trakcie świąt Wielkanocnych, potem liczba zgonów na dobę powinna zacząć spadać. Jak możemy przeczytać na łamach portalu internetowego Polsat NewsPrezydent przedłużył też do końca kwietnia wytyczne rządu mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pierwotnie miały one obowiązywać do poniedziałku. Wśród nich jest m.in. apel o unikanie podróży i składania wizyt, które nie są konieczne. Starszym osobom zaleca się pozostanie w domu, a firmom pracę zdalną. –  Warto przypomnieć, że znany z kontrowersyjnych stwierdzeń Trump jeszcze miesiąc temu epidemię koronawirusa w USA porównywał do grypy. Wspominał również o tym, że Stany Zjednoczone „otworzą się” po Wielkanocy – z czym nie zgadzają się medycy komentując, że może doprowadzić to do jeszcze większej tragedii. Najbardziej dramatyczna sytuacja aktualnie panuje w stanie Nowy JorkBill De Blasio zwrócił się w niedzielę do rządu federalnego o dostarczenie najpóźniej do środy dodatkowych 400 respiratorów dla nowojorskich szpitali i ostrzegł, że bez wsparcia w ciągu tygodnia zabraknie masek, kombinezonów ochronnych oraz innych materiałów medycznych. – 

Pamiętajmy również, że Stany Zjednoczone to kraj o ogromnym zapleczu finansowym, w którym bardzo ważną rolę pełni wojsko mocno dofinansowywane przez rząd od lat. W związku z tym do protu w Nowym Jorku zawinie statek marynarki wojennej USNS Comfort, który posiada m.in. 1000 łóżek szpitalnych, 12 sal operacyjnych i personel medyczny. Pływający szpital zakaźny wesprze lokalne władze w walce z epidemią.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Mniej ludzi wpuszczanych do sklepu! Wicepremier zapowiada kolejne obostrzenia w związku z koronawirusem!

PKN Orlen daje 60 mln zł na walkę z koronawirusem. Do Polski przyleciał transport maseczek [ZDJĘCIA]

Małgorzata Kidawa-Błońska zawiesza kampanię i wzywa do bojkotu wyborów! [WIDEO]

źródło: Polsat News

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close