RegionWiadomość dnia

Drony pilnują porządku w Siemianowicach. Nowa broń w epidemii koronawirusa [WIDEO]

W związku ze stanem epidemii i kolejnymi obostrzeniami wprowadzanymi przez rząd obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób. W celu zwiększenia kontroli nad przestrzeganiem tych restrykcji, samorządowcy sięgają po nowoczesny sprzęt. Na takie rozwiązanie zdecydował się m.in. prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech. Dziś nad wieloma ulicami latał tam dron.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Drona posiadamy już od zeszłego roku, którego wykorzystujemy w różnych dziedzinach jak np kontroli powstawania dzikich wysypisk, czy kontroli palenisk. W tym przypadku drona używamy podczas kontroli przebywania osób w miejscach do tego nie przeznaczonych – mówi Angelika Wojciechowska, komendant Straży Miejskiej w Siemianowicach Śląskich.

W przypadku wykrycia większej grupy ludzi straż miejska wysyła tam interwencyjny patrol. Kontrole będą trwały także w najbliższych dniach.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zakaz wychodzenia z domu: Ulice puste, ale policji pełno [WIDEO]

Śląskie: 10 nowych przypadków koronawirusa i kolejny ozdrowieniec!

Śląskie: Przez koronawirus budżety miast czeka zagłada? Na pewno głębokie cięcia

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close