AlarmKrajRegion

Druga fala zakażeń koronawirusem będzie jeszcze groźniejsza

Eksperci ostrzegają, że czeka nas druga fala zakażeń, najprawdopodobniej jesienią i zimą. Drugi atak może być groźniejszy – z powodu nałożenia się zakażeń koronawirusem na grypę sezonową.

 

 

Kryminalne seriale w TVS! Zobaczcie „Prawo i porządek” oraz „Napisała: Morderstwo”

 

Dyrektor amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób (CDC) twierdzi, że drugi atak może być groźniejszy – z powodu nałożenia się zakażeń koronawirusem na grypę sezonową.

Takiego scenariusza również w naszym kraju obawia się wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

-Byłoby to bardzo niepokojące i złe, ponieważ jak wiemy, co roku grypa także w Polsce zbiera swoje śmiertelne żniwo. Skumulowanie tych dwóch chorób byłoby bardzo złe – powiedział w minioną sobotę podczas konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Grypa występuje w zasadzie przez cały rok, nasila się jednak znacznie jesienią i zimą. W Polsce najwięcej zachorowań jest zwykle między styczniem i marcem. Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia-PZH w Warszawie wynika, że w ostatnich latach średnio było u nas 4 mln infekcji wywołanych przez grypę i zakażenia grypopodobne.

Źródło: RMF24.pl
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close