RegionWiadomość dnia

Dwa razy więcej ozdrowieńców niż nowych przypadków koronawirusa na Śląsku!

Aż i tylko zarazem. W popołudniowej fali wyników testów na obecność koronawirusa, w województwie śląskim stwierdzono 31 takich przypadków. Co pocieszające, służby w tym samym czasie poinformowały o prawie 70 przypadkach ozdrowień wśród zakażonych COVID-19.

 

 

Smog w sądzie! A w śląskich restauracjach pustki! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, dodatnie okazały się próbki pobrane od kolejnych mieszkańców województwa: nastolatki z Raciborza, mieszkanki Sosnowca w sile wieku, młodego mieszkańca Żor, mieszkanki powiatu rybnickiego, 2 mieszkańców Bytomia (dziecko i starsza kobieta), mieszkanki powiatu tarnogórskiego w średnim wieku, 8 mieszkańców Zawiercia (najstarszy 83, najmłodszy 18 lat), mieszkańca Katowic w sile wieku, młodego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, 5 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najmłodszy 18, najstarszy 52 lata), 4 mieszkańców powiatu żywieckiego (najstarszy 78, najmłodszy 24 lata), 3 mieszkańców Rudy Śląskiej (nastolatka, kobieta i mężczyzna w średnim wieku) i 2 mieszkanek powiatu cieszyńskiego (dziecko i kobieta w średnim wieku).

Na szczęście nie ma w najnowszym raporcie informacji o kolejnych ofiarach śmiertelnych koronawirusa. Są za to o osobach, które wirusa pokonały.

-69 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. 6 z nich leczyło się w szpitalach pod opieką specjalistów, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach. Najmłodszy wyleczony ma 6 lat i mieszka w powiecie będzińskim, najstarszy ma 76 lat i mieszka w Lublińcu. Łącznie mamy już 2089 wyleczonych z Covid-19 poinformował Śląski Urząd Wojewódzki.

Po zliczeniu najnowszych danych, liczba zakażonych koronawirusem w całej Polsce wynosi już 24 687 osób. 1 115 zmarło. W województwie śląskim mamy już potwierdzonych 8 666 przypadków. Zmarło do tej pory 224 zakażonych wirusem.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Ministerstwo Zdrowia

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Rafał Trzaskowski zdąży zebrać podpisy? [WIDEO]

Matura 2020: Jak będzie pisany egzamin dojrzałości w pandemii koronawirusa? [WIDEO]

Śląskie: Chcecie ominąć korki? Pomoże Wam policja. Odpalono specjalną mapę [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close