RegionŚwiatWiadomość dnia

Katowice: Cały kompleks Silesia Business Park kupił inwestor z Filipin!

Silesia Business Park – kompleks nowoczesnych biurowców w Katowicach zmienia właściciela. Nowym będzie inwestor z Filipin.

 

 

Zobacz także: Paweł Tanajno ogłasza w Zabrzu powstanie nowej partii

Filipińska grupa ISOC kupiła dwa budynki (A i B) wchodzące w skład Silesia Business Park w Katowicach. Sprzedający to funduszu zarządzany przez NIAM, jeden z największych skandynawskich prywatnych właścicieli nieruchomości. Tym samym azjatycki inwestor stał się jedynym właścicielem największego istniejącego parku biurowego w regionie Górnego Śląska.

Silesia Business Park to kompleks czterech biurowców klasy A, zlokalizowanych przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach. Pierwsze dwa budynki (C i D) o łącznej powierzchni najmu 24 600 mkw. grupa ISOC zakupiła w grudniu 2018 r. od firmy Skanska, dewelopera projektu. Powierzchnia najmu nowo zakupionych obiektów wynosi łącznie 24 700 mkw.

Zdaniem inwestora scalenie własności w jednym ręku przyczyni się do uwolnienia potencjału całego parku (prawie 50 000 mkw.) i pozwoli zintegrować wysokiej jakości obsługę najemców. Jak przyznają Erik Rydstrom z firmy NIAM oraz Piotr Zamkotowicz, reprezentujący fundusz ISOC, realizacja tak ważnej transakcji w okresie pandemii była wyzwaniem, jednak zgrana współpraca wszystkich stron umożliwiła jej sprawne zamknięcie.

W transakcji kupującemu doradzały firmy: Colliers International, Hogan Lovells, Baker McKenzie, CSWP, Arcadis i Infinity Partners, natomiast sprzedającego reprezentowały firmy CBRE, Linklaters oraz EY.

Zakup Silesia Business Park przez grupę ISOC, reprezentowaną w Polsce przez firmę Augusta Cracovia, to już kolejna inwestycja filipińskiego gracza na naszym rynku od jego debiutu w grudniu 2018 roku. W 2019 roku Grupa ISOC została nominowana do tytułu Inwestor Roku w konkursie Eurobuild. W ciągu kilkunastu miesięcy polskie portfolio funduszu, wliczając ostatni zakup, wypełniło się nieruchomościami o łącznej powierzchni 130 000 mkw. zlokalizowanych w trzech miastach regionalnych: Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu.

źródło: informacja prasowa

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Rafał Trzaskowski zdąży zebrać podpisy? [WIDEO]

Matura 2020: Jak będzie pisany egzamin dojrzałości w pandemii koronawirusa? [WIDEO]

Śląskie: Chcecie ominąć korki? Pomoże Wam policja. Odpalono specjalną mapę [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close