Region

Bytom: Zetnij włosy na peruki dla chorych dzieci. Jeśli Twoje włosy mają 25cm, możesz dołączyć do akcji

Masz długie, zadbane włosy i planujesz zmianę fryzury? Weź udział w akcji Zetnij włosy na peruki dla chorych dzieci organizowanej w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 2. Zbiórka włosów prowadzona jest w każdy czerwcowy poniedziałek i środę od 8.00 do 15.00.

 

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Pomysł, by zorganizować taką akcję w Bytomiu zakiełkował pięć lat temu. Wyjątkowa społeczność szkolna postanowiła bezinteresownie podarować najmłodszym, pokrzywdzonym przez los dzieciakom odrobinę normalności i uśmiechu. Robiąc coś ważnego i dobrego, jednocześnie popularyzujemy w społeczeństwie tego typu charytatywne przedsięwzięcia – mówi Ewa Milne, inicjatorka akcji, nauczycielka Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2.

Peruki z naturalnych włosów trafiają nie tylko do dzieci, które straciły włosy na skutek chemioterapii, ale też w wyniku szeregu innych schorzeń.

Peruki z włosów naturalnych są pod wieloma względami lepsze niż z włosów syntetycznych, lecz niestety bardzo drogie. Dla dzieci, które borykają się z chorobą, to jak wyglądają, ma również duże znaczenie. Wszystko, co podniesie małych pacjentów na duchu, jest warte działania – mówi Ewa Milne.

Ze względu na specyfikę sytuacji, w tym roku akcję charytatywną Zetnij Włosy… organizowana jest w dwóch etapach. W każdy poniedziałek i środę czerwca od 8.00 do 15.00 można przynosić do szkoły obcięte i zabezpieczone włosy. We wrześniu lub w październiku fryzjerki będą obcinać włosy w siedzibie szkoły przy ul. Arki Bożka 21, w podanym wcześniej terminie. Wszystkie panie pracują charytatywnie, poświęcając swój czas i umiejętności.

Dołącz do akcji

Minimalna długość włosów to 25 cm. Włosy mogą być siwe, farbowane (ale nie rozjaśniane ). Umyte i wysuszone włosy dzielimy na kilka pasm. Każde pasmo pleciemy w warkocz, a następnie wiążemy gumką najlepiej recepturką (w kilku miejscach – dla bezpieczeństwa). Warkocze ucinamy około 2 cm powyżej utrzymującej ich gumeczki (od strony głowy).

Ścięte i dokładnie wysuszone warkocze zawijamy np. w papier. Oznaczamy nasadę włosa np. wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem – NASADA. Należy pamiętać, że nie można pomieszać nasady z końcem włosa, ponieważ takie włosy nie mogą zostać użyte do wykonania peruki. Włosy przed ścięciem powinny być czyste i nie należy nakładać na nie odżywki. Włosy należy włożyć do koperty i przynieść do Szkoły Podstawowej nr 2.

Wszelkie pytania można kierować pod numer telefonu: 796 596 171.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Była reprezentantka Polski w ciężkim stanie! Koszmarny wypadek pod Bielskiem-Białą!

Za złe warunki sanitarne w aucie. Będą nowe mandaty! Za co jeszcze?

Śląskie: NIE SZCZAJ CHAMIE W NASZEJ BRAMIE. Gdzie wisi taki kontrowersyjny baner?

 

źr. UM Bytom

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close