KrajRegionSport

VI Rudzki Półmaraton Industrialny odwołany! Jest alternatywa dla biegaczy

Tegoroczny, VI Rudzki Półmaraton Industrialny nie odbędzie się. Taką decyzję ogłosili ostatnio wiceprezydent Krzysztof Mejer i ultramaratończyk August Jakubik. Jako powód podają pandemię koronawirusa.

Smog w sądzie! A w śląskich restauracjach pustki! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

VI Rudzki Półmaraton Industrialny został odwołany. Władze miasta tłumaczą tę decyzję pandemią koronawirusa.

VI Rudzki Półmaraton Industrialny odwołany

Rudzki Półmaraton Industrialny odbywa się od 2015 r. na przełomie lipca i sierpnia. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła na starcie około 800 biegaczy. Wśród uczestników wszystkich biegów znalazło się wielu rudzian. Nie zabrakło również zawodników z innych miast województwa śląskiego, a nawet biegaczy z Krakowa, Wrocławia oraz Warszawy. W tym roku półmaraton miał odbyć się 1 sierpnia. Jednak z powodu pandemii koronawirusa imprezę w tradycyjnej formie odwołano.

Miasto ma jednak inny plan, jak zmotywować rudzian do ruchu. Wiceprezydent Krzysztof Mejer zaprosił wszystkich biegaczy do udziału w półmaratonie wirtualnym.

– To była dla nas bardzo trudna decyzja, ponieważ trudno wyobrazić sobie Rudę Śląską bez tak ważnej imprezy biegowej, czyli bez Półmaratonu Industrialnego. Dlatego postanowiliśmy zaproponować Wam coś zupełnie nowego, a mianowicie Wirtualny Półmaraton Industrialny. Biegać możecie wszędzie, biegać możecie o każdej porze dnia i nocy. Pamiętajcie o zasadzie Augusta Jakubika, że „nie ma złej pogody, są tylko słabe charaktery” – mówił wiceprezydent Krzysztof Mejer.

 

Wirtualny Półmaraton Industrialny – alternatywa dla biegaczy

Zasady biegu są proste. Trzeba najpierw zgłosić się do udziału w tej imprezie, a potem przebiec 10 km lub półmaraton i ten fakt zarejestrować. Screen biegu trzeba będzie wysłać do organizatora. Wszyscy uczestnicy dostaną pocztą stosowny medal z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem, a także z wynikiem biegu. Zapisy ruszają po 10 czerwca br.

– Już dzisiaj zachęcamy, abyście rozpoczęli przygotowania do rywalizacji. Co prawda do startu jest już niedaleko, bo rozpoczynamy tę rywalizację 10 czerwca, ale ona będzie trwała prawie dwa miesiące, więc można już te treningi rozłożyć sobie w dłuższym czasie, tak by uzyskać odpowiednią formę i w ostatnim dniu nawet przebiec dystans półmaratonu. Jeżeli ktoś nie będzie gotowy, można zrobić sobie krótszy dystans 10-kilometrowy, jak również można go pokonać marszem. Zachęcamy, żebyście spotykali się tu na bieżni. Możecie się umówić większą grupą i przebiec wspólnie ten półmaraton. Nie musicie robić tego indywidualnie, bo i tak każdy musi swój bieg udokumentować, aby mieć potwierdzenie, że rzeczywiście ten półmaraton został pokonany – mówił August Jakubik.

Jak zapowiadają organizatorzy wirtualnego biegu, regulamin oraz zasady zabawy opublikowane zostaną na stronie Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego do 10 czerwca i w tym dniu rozpocznie się rywalizacja. Jej zakończenie planuje się na 1 sierpnia 2020 roku o godzinie 23:45.

Jak podoba Wam się ten pomysł? Weźmiecie udział w wirtualnym półmaratonie?

 

źr.: rudaslaska.com.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Żłobki i przedszkola się otwierają, ale szkoły zostają już zamknięte! Oceny tylko zdalnie [WIDEO]

Trzy godziny do rejestracji auta! Wróciła obsługa w urzędach, wróciły gigantyczne kolejki! [WIDEO]

Rybnik: Matka rzuciła11-miesięcznym Mateuszkiem przez okno! Są nowe informacje o stanie zdrowia dziecka

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close