Region

Dziś protest branży fitness. Sprzeciwiają się zamknięciu siłowni i basenów

Branża fitness ma dość i jej przedstawiciele wyjdą dziś na ulice! To efekt wprowadzonych przez premiera Mateusza Morawieckiego obostrzeń, wedle których od dziś zamknięte są siłownie i baseny. Ogólnopolski protest odbędzie się o godzinie 10 na Placu Zamkowym w Warszawie.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Już wczoraj Polska Federacja Fitness wystosowała pismo do premiera, w którym pisze, że „z ogromnym niepokojem przyjęliśmy informacje dotyczące całkowitego zamknięcia siłowni oraz pływalni”. W piśmie federacja podkreśla, że regularny wysiłek fizyczny zmniejsza o ok. 30 proc. ryzyko zakażeń dróg oddechowych, a osoby uprawiające sport rzadziej umierają na chory układu oddechowego i zapalenie płuc.

Jednocześnie Polska Federacja Fitness zauważa, że wprowadzone obostrzenia niosą wysokie ryzyko, zarówno w zakresie zdrowia publicznego, jak i sytuacji finansowej branży, którą w przeważającej części stanowią mali, polscy przedsiębiorcy.

Dzisiaj o godzinie 10 na Placu Zamkowym przedstawiciele branży chcą wyrazić swój sprzeciw wobec zamknięcia obiektów. – Będziemy podejmować próby i kroki legislacyjne również w kwestii ew. specjalnych tarczy antykryzysowych dla branży, bez których nie przeżyjemy. Ale docelowo walczymy o brak lockdownu – pisze Polska Federacja Fitness w mediach społecznościowych. – Czas pokazać ilu nas jest oraz że nie jesteśmy marginalną branżą. 100 000 miejsc pracy jest na szali. Miliardy złotych również. Nie przeżyjemy kolejnego lockdownu dodaje.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Są NOWE OBOSTRZENIA w strefach żółtych i czerwonych! Zakaz wesel, szkoły zdalnie, 50% w autobusach!

Śląskie: Nowe powiaty i miasta w rozszerzonej CZERWONEJ STREFIE od 17 października!

Wojewoda śląski na kwarantannie. Jeden z pracowników biura ma koronawirus

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close