Region

Dzwonią do Ciebie te numery? Pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj!

Oszuści znowu masowo dzwonią do Polaków. Firmy telekomunikacyjne ostrzegają przed numerami +242 22 645 98 02 i +221 70 511 41 04 z Senegalu, Mali, Kongo, czy Kuby.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Telefon z tajemniczego, zapewne zagranicznego numeru? Szybki sygnał i rozłączenie? Mechanizm oszustów jest prosty. Losowo wybierają numery komórkowe i puszczają sygnał, licząc że ktoś oddzwoni.

Większość prób oszustwa tego rodzaju wykonywanych jest z bardzo egzotycznych numerów. Pech chce, że ich prefiksy wyglądają podobnie do naszych swojskich, krajowych. Z drugiej strony numery międzynarodowe są dłuższe, niż numery polskie. Krajowe to zawsze dziewięć cyfr (z prefixem +48 – jedenaśnie).

Oszuści dzwonią teraz głównie z numerów z Senegalu, Mali, Kongo, czy Kuby, czyli numerów zaczynających się od kierunkowego od +22, co mogłoby sugerować, że to połączenia krajowe, pochodzące z Warszawy. Wysyłają krótki sygnał i szybko się rozłączają, licząc na to, że ktoś oddzwoni.

Jeżeli zdecydujemy się oddzwonić, zapłacimy za połączenie z drugim końcem świata – co może być bardzo drogie, prócz tego okazać się może, że jest to numer premium (tak jak polskie 0700) czyli znacznie droższy od zwykłego.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku czy w Zagłębiu? Gdzie powstać może spalarnia śmieci? Pytamy w LOŻY PREZYDENTÓW

Ministerstwo Zdrowia wydało KOMUNIKAT w sprawie koronawirusa w Polsce

Book trailer do „Śladu” Przemysława Żarskiego już w sieci. Trwa premiera jego drugiej książki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close