KrajRegion

Spore zachmurzenie, opady deszczu i śniegu [PROGNOZA POGODY NA WEEKEND]

Spore zachmurzenie, opady deszczu, śniegu i silny wiatr, który w górach powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne. Sprawdź prognozę pogody na weekend.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

dzień 14.02.2020 od 07:30 do 19:30 (piątek)

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz, a na północnym wschodzie śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem, w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C gdzieniegdzie na północnym wschodzie i Podhalu, około 4°C w centrum i na wybrzeżu, do 8°C na południu.

Wiatr słaby i umiarkowany, na południu porywisty, z kierunków południowych i wschodnich skręcający na kierunki zachodnie i północne. Na Podkarpaciu porywy wiatru do 65 km/h, w Bieszczadach do 70 km/h, w Sudetach do 90 km/h. W górach wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

noc 14/15.02.2020 od 19:30 do 07:30 (piątek/sobota)

W nocy na zachodzie i północy zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami oraz opadami deszczu ze śniegiem i deszczu; w górach opady śniegu. Na południu kraju możliwa także mżawka lub śnieg ziarnisty. Na północy i zachodzie gdzieniegdzie mgła, także osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna od -4°C na Suwalszczyźnie i w kotlinach karpackich, około 0°C w centrum i miejscami na południu, do 2°C na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków zmieniających się, na wschodzie z przewagą kierunków północnych, a na północnym zachodzie z przewagą południowych. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 80 km/h i słabnące do 55 km/h. W górach wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

dzień 15.02.2020 od 07:30 do 19:30 (sobota)

W dzień na południu i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w Bieszczadach i na Lubelszczyźnie duże z opadami deszczu, a w górach śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz opadami deszczu.

W godzinach porannych lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C we wschodniej połowie kraju oraz od 6°C do 10°C na pozostałym obszarze; chłodniej gdzieniegdzie w kotlinach karpackich od -2°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, na północy i Przedgórzu Sudeckim porywisty, południowo-zachodni i południowy. W Sudetach po południu porywy wiatru do 60 km/h.

noc 15/16.02.2020 od 19:30 do 07:30 (sobota/niedziela)

W nocy na południu i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze oraz w Karpatach duże z większymi przejaśnieniami. Na wybrzeżu zachodnim rano możliwy deszcz, a w Bieszczadach zanikające opady śniegu. Lokalnie na południu mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów.

Temperatura minimalna od -2°C miejscami na południu, około 3°C w centrum, do 7°C na wybrzeżu zachodnim; w rejonach podgórskich Karpat gdzieniegdzie spadek temperatury do -9°C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, na północy oraz krańcach południowych porywisty, południowy i południowo-zachodni. Na wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim wiatr w porywach do 65 km/h, na Podkarpaciu do 70 km/h, w Karpatach do 90 km/h, w Sudetach do 100 km/h.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku czy w Zagłębiu? Gdzie powstać może spalarnia śmieci? Pytamy w LOŻY PREZYDENTÓW

Ministerstwo Zdrowia wydało KOMUNIKAT w sprawie koronawirusa w Polsce

Book trailer do „Śladu” Przemysława Żarskiego już w sieci. Trwa premiera jego drugiej książki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close