RegionWiadomość dnia

Elektrośmieci w Bytomiu zamiast na hasiok trafią do kontenera [WIDEO]

Mieszkańcy Bytomia mogą już korzystać z kontenerów na elektrośmieci, które zostały postawione w różnych punktach miasta. Mogą do nich wrzucać w zasadzie wszystko co związane z elektroniką: stare telefony komórkowe, sprzęt AGD, komputery, czy nawet zużyte baterie i akumulatory. Ważne, żeby wymiary sprzętu nie przekraczały 50 cm.

 

 

W sklepach znowu GODZINY DLA SENIORÓW! Nie wszyscy są tym zachwyceni

– Przydadzą się, bo ja już mam taki worek baterii, nie wiedziałam nawet gdzie to schować – mówi Irena, mieszkanka Bytomia.

Ale to nie oznacza, że miasto rezygnuje z cotygodniowej zbiórki elektrośmieci. Nowe kontenery zostały zamontowane przez dwie prywatne firmy. Miasto za to nic nie płaci. Na kontenerach umieszczono też numer telefonu – jeśli mieszkańcy chcieliby się pozbyć elektrośmieci o większych rozmiarach – mogą to zgłosić.

– W tej chwili zostało postawionych dziesięć takich kontenerów, jeszcze piętnaście stanie. W tej chwili stoją kontenery w Śródmieściu, Bobrku, Karbiu, Miechowicach i Szombierkach. Kolejne kontenery staną w pozostałych dzielnicach, zwłaszcza na terenach spółdzielni mieszkaniowych, tak, żeby bytomianie mieli blisko do tych kontenerów mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, Urząd Miejski w Bytomiu.

Podobne kontenery można znaleźć już między innymi w Katowicach. Postawiła je jedna z sieci supermarketów.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Są NOWE OBOSTRZENIA w strefach żółtych i czerwonych! Zakaz wesel, szkoły zdalnie, 50% w autobusach!

Śląskie: Nowe powiaty i miasta w rozszerzonej CZERWONEJ STREFIE od 17 października!

Wojewoda śląski na kwarantannie. Jeden z pracowników biura ma koronawirus

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close