AlarmRegionZdrowie

Epidemia koronawirusa: Urząd Miasta Chorzów wydał oświadczenie ws. pacjentów z podejrzeniem koronawirusa

Na oddziale zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie są dwie pacjentki z objawami, które mogą wskazywać na obecność koronawirusa. Miasto sparaliżował strach, a urząd miejski wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie po tym, jak w magistracie zaczęły urywać się telefony.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


Oświadczenie dotyczące koronawirusa można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Chorzów. Publikujemy je w całości poniżej:

[Aktualizacja: 26.02.20]

⚠️ Aktualizujemy informację dotyczącą sytuacji zdrowotnej w Chorzowie:

➡️Nadal nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa w mieście

Wiemy, że po publikacjach prasowych jesteście zainteresowani sytuacją związaną z rzekomym koronawirusem w Chorzowie. Uspokajamy:

➡️W Chorzowie nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa.
➡️W Szpitalu Specjalistycznym przebywają teraz 3 osoby, których objawy przypominają objawy koronawirusa.
➡️Osoby te zostały do Chorzowa przywiezione z innych miast
➡️Osoby przebywają na specjalnym, nowoczesnym oddziale zakaźnym
➡️Próbki zostały przekazane do badania
➡️Wyniki badań mają być znane w czwartek
➡️Szpital Specjalistyczny to placówka należąca do Samorządu Województwa Śląskiego, znajdująca się przy ul. Zjednoczenia 10

 

O koronawirusie czytajcie także TUTAJ:

Epidemia koronawirusa: Dwie pacjentki z podejrzeniem koronawirusa w szpitalu w Chorzowie!

źródło: UM Chorzów
red: W.Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

13 thoughts on “Epidemia koronawirusa: Urząd Miasta Chorzów wydał oświadczenie ws. pacjentów z podejrzeniem koronawirusa”

 1. Skoro virus objawia się nawet po 20-stu dniach to dlaczego każdy pasażer samolotu lecącego z Włoch czy z innego zarazonego kraju nie został objęty kwarantanną ?

 2. Takie szpitale powinny znajdować się w szczerym polu albo w lesie a nie w centrum miasta…Szkoda ze Nas mieszkańców Chorzowa nikt nie pytał czy się zgadzamy na przywięzienie pacjentów z podejrzeniem koronawirusa z innych części kraju 😠

   1. Chyba powinno być napisane”dziękuję” a nie „dziękujemy”.Proszę nie wypowiadać się w imieniu wszystkich Polaków…Pan ma takie zdanie-ja mam inne.Ja również mieszkam w Chorzowie.Może do Pana miasta zaprosimy pacjentów z podejrzeniem koronawirusa?Wtedy zrozumie Pan co myślą teraz Chorzowianie.

  1. Troszkę empatii kobieto, na oddział zakaźny możesz trafić nawet wtedy gdy zarażą Cię np HCV? Wtedy tez będziesz taka mądra?

  2. Ruwnie dobrze Ty mogłaś być tym turystą w Polsce są o wiele poważniejsze grypy niż koronawirus ale o tym nie trąbią więc trochę wyrozumiałosci

  3. Jasne zróbmy debatę przywieść czy nie może na Sybir wysłac .mózgu należy używać jak można być takim egoistą szpitale są od leczenia a nie pytania was o zgodę może to mieszkańcy będą decydować kogo leczymy i na co w danym szpitalu co za patologia porażka aż żal że to Polacy piszą brak słów …

 3. Nosicielami mogą być osoby które przechodzą grype bezobjawowo lub z niewielkim katarem czy kaszlem czas wylęgania od 14do20 dni. Czy mamy zamykać każdego w szpitalu? Myjmy ręce częsciej niż zwykle nie podrózujmy tam gdzie wirus zainfekował skupiska ludzi. Obserwujmy objawy ! Tyle Panika jeszcze nikomu nie pomogła.

 4. Prawda jest taka zabrakło logicznego podejścia.Chorzy powinni być dokładnie sprawdzani nawet z podejrzeniem bez pełnych objawów poprzez badania. Izolacja wskazana przez te 14 dni .Po ujawnieniu się typowych objawów i dodatnim wyniku badań już jest po temacie mamy 100% gwarancję, że będą następni zarażeni właśnie PRZEZ TĄ OSOBĘ.Tak działa łańcuch tej pandemii efekt widać na przykładzie WŁOCH.
  Izolacja TO PODSTAWA dla bezpieczeństwa KAŻDEGO .CZY szpitale udżwigną temat? w mojej ocenie raczej NIE.
  Porównywanie koronawirusa do innych wirusów np.HBV czy HCV lub HIV jest czystym idiotyzmem. Proszę poczytać jakie są drogi zakażenia tymi wirusami i rokowania . Nie będzie łatwo to MONSTRUM biologiczne ( moje określenie koronawirusa) opanować.
  JAK WIDAĆ LUDZKOŚĆ NIE JEST JESZCZE TAK MĄDRA, ABY WYGRAĆ WALKĘ Z KAŻDYM ŻYWYM PRZECIWNIKIEM . Nie obwiniajmy się o brak empatii lęk i chęć życia są silniejsze niż empatia. GŁUPI ten kto tego NIE ROZUMIE.

 5. To jest patologia że szpital zakaźny w centrum miasta się znajduje… to wprowadzanie bomby biologicznej dla innych mieszkańców… i tu winne są władze a nie ci goście którzy teraz są w izolatce… Chorzów ma mega pecha… Kotala, pomimo że szpital nie jest miejski tylko wojewódzki, coś z tym powinien zrobić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close