RegionWiadomość dniaZdrowie

Pediatria w Rudzie Śląskiej zostanie bez USG? Aparatura wkrótce przestanie działać! [WIDEO]

Ten sprzęt jest niezwykle potrzebny. Oddział Pediatryczny Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach potrzebuje nowego USG, bo to które jest – za chwilę przestanie działać.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Mamy taki standard, że każdemu dziecku, które trafia do nas na oddział wykonujemy USG jamy brzusznej. Nasza populacja nie jest do końca przebadana. Często jest tak, że znajdujmy u dzieci rzeczy, o których rodzice nie wiedzą. Robimy USG brzucha i znajdujemy np. refluks pęcherzowo – moczowodowy, o którym rodzice nie wiedzieli, a to może mieć wpływa na dalsze życie tego dziecka – mówi Robert Szylo, ordynator oddziału dziecięcego Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Od kilku dni trwa zbiórka pieniędzy na nowoczesny sprzęt. Akcję prowadzą wolontariusze z Fundacji Anioły w Piżamkach. W sumie potrzebne jest 111 tysięcy złotych.

 

-Jesteśmy przerażeni ale i pełni wiary i entuzjazmu. Ruszyła zrzutka, która w pierwszych dniach się rozkołysała. Teraz troszeczkę zwolniła, więc prosimy serdecznie o wsparcie mówi Joanna Kurzyk, Fundacja Anioły w Piżamkach.

-Bardzo byśmy chcieli te pieniądze zebrać do czerwca. Zbieramy je dla dzieci i chcemy im zrobić prezent – podkreśla Marta Zuber, Fundacja Anioły w Piżamach.

Na razie udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych. Tylko w ubiegłym roku badania USG na Oddziale Pediatrycznym Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej wykonano aż 1000 razy, czyli każdemu małemu pacjentowi.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie! Polski rząd rozsyła SMS-y, GIS nie zaleca podróży

Waloryzacja rent i emerytur wchodzi 1 marca

Z Zabrza do Chin. Pierwsze maski trafiły do epicentrum epidemii koronawirusa

Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Pediatria w Rudzie Śląskiej zostanie bez USG? Aparatura wkrótce przestanie działać! [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close