RegionWiadomość dnia

Gdzie najlepsze imprezy i czego warto posłuchać w weekend? Sprawdźcie! [Koncerty w Katowicach]

Brak planów na weekend? Nie wiecie, gdzie szykują się najlepsze imprezy 16, 17 i 18 sierpnia? Już dzisiaj rozpoczną się muzyczne wydarzenia w całym mieście. Oto kilka propozycji:

 

 

Dlaczego chcą zamknąć Nikiszowiec? TOP 5 Silesia Flesz

 

grafika: Targ Nocny
grafika: Targ Nocny
Targ nocny:

Targ nocny to cykliczne wydarzenie organizowane na terenie katowickiej fabryki porcelany. Główny zamysł wydarzenia to różnorodne targi tematyczne przy akompaniamencie młodych wykonawców. Wstęp na wszystkie wydarzenia Targów Nocnych jest wolny. Na dziedzińcu Fabryki Porcelany zagrają:

16 sierpnia

20:00

Aiselis – grupa znajomych z Katowic, których połączyło wspólne zamiłowanie do muzyki. Ich muzyka stara się syntezować obraz i dźwięk, aby stworzyć melodie przywołujące stare, zapomniane miejsca. W ich brzmieniu znajdziemy między innymi techniki industrialu, melodię nowofalową oraz analogową elektronikę. Grupa czerpie inspiracje z takich muzyków jak Cabaret Voltaire, Throbbing Gristle, Einsturzende Neubauten oraz Joy Division.

17 sierpnia

20:00

MOLE – czyli Moje Obserwacje Ludzkich Emocji tworzy czwórka Katowiczan. Michał – wokal, piano, git.akustyczna, Marcin – gitara, Natalia – perkusja, samplepad oraz Grzegorz – bas. Sami definiują się jako mole muzyczne, analogicznie do tych książkowych. Ich twórczość bazuje na emocjach przekazywanych poprzez tekst i muzykę. Wśród inspiracji zespołu znajdziemy Arcade Fire, Beck, Coldplay, Foals oraz Tame Impala.

Więcej informacji na oficjalnym fanpage’u Targ Nocny

grafika: Michał Banko
grafika: Michał Banko
Jazz Night w Drzwi Zwane Koniem

16 sierpnia

19:00 

Tomala / Wosik / Kapołka – debiutanckie trio z katowickiej Akademii Muzycznej. Poznali się tegorocznej wiosny, a połączyła ich pasja do podobnych brzmień i form muzycznych. Oscylują pomiędzy jazzem a pełną improwizacją. W ich wykonaniu będziemy mogli usłyszeć kompozycje Oskara Tomali i Jakuba Wosika oraz kolektywną improwizację składu. Podczas ich koncertu zagra również zaprzyjaźniony muzyk Karol Tchórz, rodowity katowiczanin, który specjalnie na tę okazję przyjechał do nas z Gdańska.

Sasha Lindskog – artysta, wykładowca, człowiek-orkiestra. Jego pseudonim artystyczny to Jazz Loves Adorno, pod którym podbija scenę Chicago miksem outsider popu i psychodelicznego jazzu. W Katowicach zawita on już po raz trzeci. Sasha jest nie tylko muzykiem, ale również tłumaczem i literaturoznawcą. W roku akademickim 2017/2018 pracował nawet jako wykładowca na katowickim Uniwersytecie Śląskim.

Wstęp: 15zł

Kocerty na dachu DH Supersam grafika: Supersam
grafika: Supersam
Koncerty na Dachu DH Supersam

17 sierpnia

19:00

Kolejne wydarzenie z cotygodniowego cyklu podczas którego zagrają laureaci projektu Dzielnica Brzmi Dobrze. W tym tygodniu zagra dla nas:

Erith – znana postać na scenie muzyki alternatywnej. Jej występy przybierają formę performance’u artystycznego. Artystka ma na swoim koncie występy na prestiżowych scenach Spring Break, Alter Fest, Soundrive Festival, Ars Cameralis, oraz Samsara Festival Europe na Węgrzech. Erith tworzy muzykę na żywo, loopuje poszczególne sample i instrumenty, śpiewa, a jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny taniec i, towarzysząca jej koncertom, gra świateł. Gatunki jakimi Erith definiuje swoją twórczość to electropop, psychodelic hippie, electronic, dream pop, folk oraz experimental.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zaginiony Łukasz zamordowany?! Odkryto zwęglone zwłoki!

Katowice jak miasto-twierdza! Defilada 15 sierpnia to utrudnienia na cztery dni!

Zabrze: Tak pijanych nastolatek jeszcze nie widzieli! Miały 3,5 i 4 promile. Prawie się utopiły

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close