RegionWiadomość dnia

Historia hokeja w Sosnowcu jest bogata. Ciekawa wystawa [WIDEO]

Zamek Sielecki w Sosnowcu to instytucja kultury, która prężnie działa od wielu lat co rusz zaskakując zwiedzających nowymi koncepcjami wystawienniczymi. Teraz muzeum przygotowało nie lada gratka dla zwiedzających – historia sosnowieckiego hokeja w pigułce na jednej wystawie.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Wystawa poświęcona jest dziejom sosnowieckiego hokeja na lodzie. Poprzez przedstawienie zasłużonych osób i ważnych wydarzeń, prezentuje historię jednego z najbardziej utytułowanych klubów hokejowych w Polsce, począwszy od trudnych lat 30. i powojnia, poprzez pierwsze sukcesy, czas gdy hokejowe Zagłębie Sosnowiec było potęgą, jego upadek i odrodzenie, aż do współczesności.czytamy w opisie wystawy na stronie Zamku Sieleckiego.

Co ciekawe do w tworzeniu wystawy pomogły zbiory m.in. ze Śląskiej Biblioteki Cyfrowej, Radia Katowice czy Telewizji Polskiej. Kuratorem wystawy jest Anna Urgacz-Szczęsna, a większość pamiątek pochodzi ze zbiorów Krzysztofa Wojtanowskiego – kolekcjonera i ogromnego miłośnika historii sosnowieckiego hokeja. Muzeum jest otwarte codziennie dla zwiedzających.

 

Historia hokeja w Sosnowcu

? Z przyjemnością informujemy, że wystawa Historia hokeja w Sosnowcu jest już otwarta! Ekspozycja prezentuje historię jednego z najbardziej utytułowanych klubów hokejowych w Polsce, począwszy od trudnych lat 30. i powojnia, poprzez pierwsze sukcesy, czas gdy hokejowe Zagłębie Sosnowiec było potęgą, jego upadek i odrodzenie, aż do współczesności.Wystawę można oglądać przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 i w weekendy od od 16.00 do 18.00. Bilety są w cenie 5 zł a w poniedziałki 1 zł.

Opublikowany przez Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki Czwartek, 3 września 2020

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Trwają drugie nabory na studia. Kierunek lekarski na WST bije rekordy popularności

Koronawirus zdemolował mu płuca. Pan Grzegorz jest po przeszczepie w Zabrzu [WIDEO

Ksiądz z koronawirusem! cztery klasy szkoły podstawowej wysłane na kwarantannę

źródło: Zamek Sielecki

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close