Kultura i rozrywka

HIT NA KOMUNIĘ – ulubione hulajnogi elektryczne Xiaomi

Hulajnoga Xiaomi M365 Pro to jeden z najpopularniejszych modeli w naszym kraju. Najnowsza flagowa hulajnoga Xiaomi to nieco bardziej wyrafinowana wersja tego kultowego składanego skutera elektrycznego.

 

Mowa tutaj o Xiaomi Mi Pro 2. Czy jest lepsza od niewiarygodnie popularnego Xiaomi M365 Pro ?

HIT NA KOMUNIĘ – ulubione hulajnogi elektryczne Xiaomi (foto: materiał partnera)
HIT NA KOMUNIĘ – ulubione hulajnogi elektryczne Xiaomi (foto: materiał partnera)

Jest to aktualizacja Xiaomi M365 Pro, która pierwotnie ukazała się pod koniec 2019 roku jako następca oryginalnego Xiaomi M365, więc obie są stosunkowo nowymi skuterami elektrycznymi. Oba urządzenia mają kolorowe wyświetlacze, regeneracyjny podwójny układ hamulcowy i można je złożyć w celu łatwego przechowywania. Jaka jest więc różnica między Xiaomi M365 Pro a Xiaomi Pro 2?

W obu jest wiele rzeczy do polubienia, przyjrzyjmy się więc ich porównaniu, aby zobaczyć, która z nich jest dla Ciebie najlepsza.

Xiaomi M365 Pro kontra Xiaomi Pro 2: Konstrukcja

HIT NA KOMUNIĘ – ulubione hulajnogi elektryczne Xiaomi (foto: materiał partnera)
HIT NA KOMUNIĘ – ulubione hulajnogi elektryczne Xiaomi (foto: materiał partnera)

Oba modele to składane skutery elektryczne o stopniu ochrony IP54, co zasadniczo

oznacza, że ​​są odporne na zachlapania, ale nie wodoodporne – należy zachować ostrożność podczas ulew. Po złożeniu Xiaomi Pro 2 jest trochę mniejsza niż Xiaomi M365 Pro, chociaż mają prawie identyczną obudowę, która waży 14,2 kg. To o kilka kilogramów więcej niż oryginalny Xiaomi M365. Być może największym ulepszeniem Xiaomi Pro 2 jest ulepszona obsługa tylnego błotnika. Zwiększa stabilność i zapobiega uszkodzeniom spowodowanym przypadkowym staniem na błotniku.
Kolejnym kluczowym ulepszeniem są opony. Dużym problemem dla właścicieli skuterów elektrycznych są przebicia, więc w swoim nowszym modelu Xiaomi starało się zmniejszyć na to szanse, stosując twardsze opony wypełnione powietrzem, które obiecują lepszą przyczepność.
Oba mają identyczny kolorowy wyświetlacz. Jeśli chodzi o projekt, istnieje również kilka innych subtelnych różnic, takich jak czerwony pierścień na przednim kole, który nie jest ważną cechą ale wygląda bardziej nowocześnie.

Xiaomi M365 Pro vs  https://www.xiaomi4you.pl/produkt/hulajnoga-mi-electric-scooter-pro-2/: Funkcje

Przy obrotach 15,5 mph zarówno Xiaomi M365 Pro, jak i Xiaomi Pro 2 mają identyczną prędkość maksymalną i zasięg. Osiągając maksymalną prędkość 45 km na jednym ładowaniu, oba skutery elektryczne są zbudowane na tym samym podwoziu, z silnikiem elektrycznym o mocy 300 W i akumulatorem 12,8 Ah.
Pomimo tych identycznych specyfikacji, Xiaomi Pro 2 ma nieco nowszą, szybszą baterię, którą można ładować odrobinę szybciej, a także powinna wytrzymać trochę dłużej w dłuższej perspektywie.
Xiaomi Pro 2 i Xiaomi M365 Pro mają identyczny kolorowy wyświetlacz w stylu deski rozdzielczej – jest on wystarczająco jasny, aby jeździć nawet w słonecznych warunkach. Wyświetlacz zawiera dane dotyczące aktualnej prędkości maksymalnej, poziomu naładowania akumulatora – przedstawionego w procentach, co jest bardzo przydatne – oraz trybu, w którym znajduje się skuter: standard, pieszy lub sportowy. Tylko ta ostatnia pozwala na maksymalną prędkość. Oba skutery są również wyposażone w tempomat, który pozwala zdjąć kciuk z pedału przyspieszenia, jeśli na przykład czeka go długi pusty odcinek do pokonania. Obie wersje zawierają hamulce E-ABS i 8,5-calowe pneumatyczne amortyzujące opony.
Jednak jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Xiaomi Pro 2 traktuje sprawy nieco poważniej, z serią żółtych odblasków z przodu, z tyłu i po bokach.
Chociaż dostarczenie wyświetlacza sprawia, że ​​aplikacja na smartfony jest mniej użyteczna (był to sposób na odtworzenie deski rozdzielczej na oryginalnym Xiaomi M365 Pro), aplikacja Mi Home zawiera również system zdalnego blokowania, który blokuje hamulce skutera. Zawiera również statystyki dotyczące własnej prędkości i przebytej odległości.

Xiaomi M365 Pro vs Xiaomi Pro 2: Wydajność

Jeśli funkcje są nieco bardziej rozbudowane w Xiaomi Pro 2 w porównaniu z Xiaomi M365 Pro, to samo dotyczy wydajności. Oba modele mają dość długą płytę podstawy, która ułatwia ich kontrolowanie. Chociaż wybór trybu zależy od Twojej wagi i ukształtowania terenu na którym jeździsz, obie hulajnogi mają dużą moc. Dzięki ulepszonemu błotnikowi prawdopodobieństwo nadepnięcia na niego i uszkodzenia jest mniejsze. W Xiaomi Pro 2 błotnik jest również solidniej przymocowany do płyty podstawy, co sprawia, że ​​podczas jazdy o wiele mniej grzechocze.
Niestety, ani Xiaomi M365 Pro, ani Xiaomi Pro 2 nie mają żadnego zawieszenia, które znacznie poprawiłoby komfort jazdy. W jego miejsce mamy opony pneumatyczne, które w praktyce wprowadzają łagodniejsze pokonywanie wyboistego terenu.
Chociaż obie wersje zawierają jasne reflektory LED i tylne światła, Xiaomi Pro 2 dodaje ulepszony reflektor 2W, który oświetla do 10 m do przodu. Wskazuje również bardziej na drogę, dzięki czemu jest mniej oślepiający dla nadjeżdżających pojazdów.

Xiaomi M365 Pro kontra Xiaomi Pro 2: Werdykt

Nowszy Xiaomi Pro 2 ma kilka dodatkowych funkcji bezpieczeństwa w porównaniu z Xiaomi M365 Pro. Dodanie dodatkowych reflektorów i zwiększenie ich mocy, to miłe ulepszenia. Tak samo jak dodanie nowej baterii, która skraca o 30 minut czas ładowania i może spowodować, że bateria Xiaomi Pro 2 będzie miała nieco dłuższy okres trwałości.
Nie jesteśmy przekonani, że warto zaktualizować Xiaomi Pro 2, jeśli już jeździsz na Xiaomi M365 Pro. Jeśli jednak masz pierwszą wersję Xiaomi M365 i szukasz szybszego, mocniejszego skutera elektrycznego z większym zasięgiem i wieloma drobnymi usprawnieniami w zakresie bezpieczeństwa, nie szukaj dalej niż Xiaomi Pro 2 – nowy flagowiec firmy.

 

źródło: artykuł partnera

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close